Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tapasztalat a Bisoporol...

Tapasztalat a Bisoporol tablettával? Szedi itt valaki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én hosszú évek óta szedem. Nincs semmi bajom vele. Naponta reggel beveszek egy 5 mg-osat és a pulzusom átl. 60-70 között van. (anélkül 85-110 között volt). Ezzel együtt beveszek egy 10 mg-os Ednytet és így teljesen jó a vérnyomásom (többször néztük ABPM-el).


Azt mondják, hogy ezeknél már vannak korszerűbb gyógyszerek is, de a (tapasztalt) bélgyógyásszal egyetértésben ezt a bevált, jól működő kombinációt eszünk ágában sincs megváltoztatni.

2010. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

20 éves lány vagyok, múlthéten írta fel a kardiológus a napi fél szemet, plusz vasat. Előtte volt 24 órás EKG-m és kiderült, hogy volt amikor nap közben 157 is volt a pulzusom és gyakorlatilag csak éjszaka amikor aludtam mutatott a gép normális értékeket. Nem tudom mennyire sok ez a napi fél szem... kicsit megilyeszt, hogy húsz évesen ugyanazt a gyógyszert szedem mint a 80 éves nagyapámnak. Igazából a mellékhatásokkal kapcsolatban érdekelne, hogy előfordult-e az, hogy hőhullámaid voltak? Nekem folyamatosan azok vannak a bal lapockámon, van hogy még mindig "szúr a szívem", és már ma van 9. napja, hogy szedem. Nem, hiszem, hogy kevés lenne az adag, mert a vérnyomások is leviszi 110 körüli értékre, a pulzusom 58-75 körüli tartományban tartja. Normális, hogy még vannak mellélhatások? Te teljesen tünetmentes vagy, vagy jelentkeznek néha mellékhatások,fájdalmak, kellemetlenségek? Előre is köszönöm!

2010. dec. 29. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha éjszaka általában normális a pulzus és a vérnyomás, nálad is reggel indokolt az gyógyszert bevenni, így nappalra rendezi a dolgot. Nem tudom, hogy nálad hány mg-ot jelent a fél szem, mert ebből a gyógyszerből van 2,5 meg 5 és 10 mg-os is, melyiket írták fel?

Hogy ilyet szed a nagypapi? Ugyan már, ez nem kor-specifikus szer, betegségre, tünetekre adják. C vitamint, meg Aspirint is szedhettek mindketten :)

Úgy látszik, én szerencsésebb vagyok, nekem semmiféle mellékhatás nem jelentkezett sem kezdetben, sem azóta. Lehet, hogy a te hátfájásodat sem ez a gyógyszer okozza...Persze kell bizonyos idő, amíg kialakul a gyógyszer hatása és valamelyest hozzászokik a szervezeted.

2010. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. 5 mg-osat töröm félbe, minden reggel... Remélem igazad van, nem vagyok hipohonder, csak úgy gondoltam, hogyha elkezdem szedni a gyógyszert tünetmentes leszek, megszűnnek a bajaim...
2010. dec. 29. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!