Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A fitt, izmos/szálkás külső...

A fitt, izmos/szálkás külső egyenlő az egészséggel?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok. Már két hónapja járok konditerembe és látom a változást a testemen, egyre több izom van rajtam, egyre kevesebb zsír. De vajon a kockahas és a bicepsz tényleg jót tesz az egészségnek?

Abban biztos vagyok hogy a cardio-edzések, futás és hasonlók kollektíven jót tesznek, de vajon egy-egy izomcsoport (has, mell..) fejlesztése/formálása pozitív hatással van az egészségre?


2010. dec. 30. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szabályosan csinálod a gyakorlatokat - nem pedig helytelenül az ízületek rovására- és nem viszed túlzásba, akkor igen egészséges. A sport kell az ember életébe. Mondjuk az élsport az már inkább egészségtelen, de ez annak a közelében sincs. :)
2010. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha cardio edzéseket is csinálsz akkor egyenlő lehet az egészséggel...Viszont láttam olyanra is példát, hogy teljesen szálkás embernek betegesen magas volt a belső szervei mellett felgyülemlett zsírtartalom az irtó egészségtelen táplálkozástól.A túlzott edzés is lehet egészségtelen. Én heti 6 alkalommal edzettem részben kondi részben thai boxot és futni is eljártam. Amióta abba hagytam a vérnyomásom nem jó és 5 méter erőteljes séta után a torkomban érzem. Az ízületeimet már nem rögzítik úgy az izmok mint régen ezért ízületi fájdalmaim is vannak.
2011. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez hasznos válasz volt köszönöm. (15:21)

Én is 6-szor járok.

Heti 3-szor kondi, 3-szor pedig bemegyek órákra (hot iron, gerinctraining meg ilyenek). Nagyon lelkes vagyok, hamar jött is a változás, viszont nem akarom, hogy az izületeim rámenjenek.

Mondjuk én kíméletesen csinálom és edzővel, ő figyel a tartásra és hogy helyesen csináljam a dolgokat.

De szerinted még így is túlzásba viszem és vegyek vissza a mennyiségből? Mi lenne az ideális?

2011. jan. 2. 15:33
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként vékony alkat vagyok (10% testzsír, belül 2%), úgyhogy fogyni nem akarok már, csak izmosodni módjával.

Ezt az edzővel megbeszéltem, úgyhogy közösen dolgozunk ezen. Az órákkal pedig a cardiot helyettesítem. Kondi előtt és után 10-20 percet futok vagy elipszisezek, de ennyi, az órákat izgalmasabbnak találom.

2011. jan. 2. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
nem
2011. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!