Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Külső-boka szalag szakadás:...

Csoncs77 kérdése:

Külső-boka szalag szakadás: Műanyag vs. Sima járógipsz? HELP! Tippek-ötletek?

Figyelt kérdés

Félreléptem. Nem érte meg: keményen padlót fogtam a bokámat magam alá csavarva.. :S

Szinte azonnal 4x-re duzzadt. 7 órás ügyeleten lévő ülés után rtg. amin szerencsére törés nem látható:" szalagsérülés gyanú" miatt gipsz-sínt kaptam 1 hétre, pénteken megyek vissza járógipszelésre.

Az a kérdés, hogy mik a TI tapasztalataitok, javaslataitok? Főleg így nyár közepén.. Előre is köszönöm!


2011. jún. 22. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Műanyag. azt le tudod venni. A sima gipsz olyan büdös lesz,hogy megőrülsz,széttörik,szétporlik.....

De még nem biztos hogy kapsz. Ultrahangot csináltak?

2011. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mindenképpen a műa. rögzítőt válaszd. tényleg levehető,és a lábad tisztántartható rendesen.

a gipsz meg még nehéz is, mint a rossebb:))

2011. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ja, de fizetős lesz a műa., arra számíts.pénzt vigyél magaddal.
2011. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem sima volt, de kora tavasszal, szóval nem melegem volt benne, hanem marhára fázott a lábam.


A műanyag könnyebb, de ha körkörösen gipszelik (nem sín), akkor levenni azt sem tudod. Viszont a műanyag nem meleg annyira, és nem viszket alatta a bőröd.


A műanyagnak meg az lehet a hátránya - az árán kívül :) - ,hogy kevésbé lehet jól modellálni, mint a sima gipszet, azaz lehet, hogy szorítani, vagy lötyögni fog és törni majd a lábad. Legalábbis egy ismerősöm ezt mesélte.

2011. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző, szerintem te másról beszélsz. A műanyag nem gipsz, hanem egy tépőzáras merev "csizma".Amit természetesen leszedhetsz.
2011. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, én a könnyített gipszről beszéltem vs. hagyományos gipsz.
2011. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Elvileg csak körkörös (?) gipszet fogok kapni. Sajnos a túlsúlyom miatt minden extra kiló számít a gipsznél. Már most fáj az ép bokám, pedig mankózok.. :o((
2011. jún. 22. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:

óh, szegény , hát nagyon sajnállak, együttérzek Veled, de azért kérdezz rá, milyen könnyített lehetőségek vannak.

tőlem megkérdezték, hogy mit "szeretnék"így választottam

a műa. tépőzárast.ami azért is volt jó, mert, ahogy ment le a dagadás, lehetett szorosabbra fogni.

milőbbi felépülést kívánok.

üdv.

2011. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát kérem, megoldódott: légpárnás bokarögzítőt kaptam.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2011. jún. 27. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!