Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak? Annyira elegem...

Mit csináljak? Annyira elegem van. Amit megeszek, az 100%-ban kijön szellentés formájában.

Figyelt kérdés

Elképesztően idegesítő, gondolom nem kell részleteznem, hogy ez társaságban milyen kellemetlen... ha csak annyit kellene, mint másoknak, azzal semmi bajom, de én egész nap fel vagyok puffadva és eregetek. Minden étkezés után, gyakorlatilag kivétel nélkül. De nem csak közvetlenül utána, hanem mindig. És nem csak bizonyos ételektől, szinte bármit a számba veszek, ez történik. A legdurvább az, hogy pl. reggelente azt vettem észre, hogy felkelés után iszok egy pohár vizet és már akkor is kell. Édességet már éppen emiatt nem nagyon eszek, de a gyümölcsöket nem szívesen adnám fel, márpedig attól is kell, ráadásul nem hiszem, hogy bármin változtatna, ha feladnám. Olyan is van, hogy csak ránézek (!) egy édességre és már akkor is érzem... szerintem az egyedüli, ami nem váltja ki, az egy pár zöldségféle, de azokat meg pont rühellem nagyrészben.

Mit csináljak?


2011. jan. 9. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék a háziorvosomhoz, és kérnék tőle beutalót: teljes vérképre, vizeletre, székletvizsgálatra és ultrahangra. Ezek eredményeiből már biztosan pontosan felállító a diagnózis. Amit leírtál, az, hogy ennyiszer kell minden miatt az nem normális! Mindenképpen vizsgáltasd ki magad!

Jobbulást!

2011. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*felállítható
2011. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szerintem az a gond, hogy összeeszel olyan kajákat, amiket nem kéne.

van erről anyag a neten, én sem tudom fejből mindegyik praktikát, de azt tudom, hogy pl. húst krumplival nem ajánlatos enni, mert az is pukizást okoz.

szóval húst pl. csak zöldségekkel.

gyümölcsöt csak magában, és min. 2, de inkább 3 órát kell várni a következő étkezéssel, mindegy, hogy mit eszel.

ha ezt nem tartjuk be, szintén gázképződést okoz.

2011. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a tej, hagyma is felfúj.

igazából szinte minden a húsokon kívül.

és még a mesterséges kaják sem fújnak fel - én így tapasztalom -, de azok meg egészségtelenek, szóval csak ritkán eszem őket.

én ha tejet iszom (már 4-5 deci után is), egész nap eregeteg, akárcsak te.

2011. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A krumpli is zöldség! Vagy akkor csak salátával lehet mondjuk húst?

Vérvételen most voltam nemrég, és ami kijött, az állítólag teljesen jó. Nem tudom, mi lehet a baj... szerintem az egész bélflórám totálkáros.

2011. jan. 9. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem semmi baj a bélflóráddal, csak figyelni kell, hogy mit mivel egyél.

hiába zöldségféle a krumpli is, az más hatású, mint a saláta, főtt répa.

2011. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kerüld a szénsavas italokat. Kajában pedig figyeld meg, amennyire erre van lehetőséged, hogy milyen hatása van.

Ha nem eszel, az sem jó, mert attól is felfúvódik a bélrenszer. Jól látható ez szegény Etióp gyerekek fotóin.

Én is felfúvódok nagyon gyakran. És azt vettem észre, hogy ha többször eszek keveset, és sok folyadékot viszek be, És tényleg akkor megyek wc-re amikor kell, tehát nem húzom halasztom, akkor klasszul beáll a rendszer és elmúlik.

2011. jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szedj Normafloret, vagy probiaotikus joghurtokat, hátha...
2011. jan. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez ételallergia is lehet akár, mondjuk a gabonaféléktől vagy a tejtermékektől ez előjöhet, nekem is hasonló tüneteim vannak a tejterméktől, bár én ritkán és kis mennyiségben fogyasztom, ezért nekem csak ideiglenes. Menj el a háziorvosodhoz, ha a bélflóra visszaállítása nem működik, akkor valószínűleg elküld gasztroenterológiára, ahonnan továbbküldenek allergiavizsgálatokra, esetleg ultrahangra és tükrözésre.
2011. jan. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!