Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyek ezek a betegségek?

Melyek ezek a betegségek?

Figyelt kérdés
Vörös hajú, kékeszöld szemű, nagyon fehér bőrű és magas lány vagyok. Melyek azok a betegségek, amelyek az én "típusomban" előfordulhatnak, vagy nagy valószínűségben elő fognak fordulni? Ezeknek mik a tüneteik? Köszi a válaszokat!
2011. jan. 13. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem ennyire egyszerű azért - való igaz, hogy sok betegségre való hajlam (a hajlam, de - az esetek túlnyomó többségében - nem a bizonyosság) genetikailag meghatározott. Viszont ez a genetikai meghatározottság általában nem mutat külsőleg megfogható és azonosíható nyomokat (pl. ránézésre, hajszín/szemszín/testmagasság alapján nem lehet megmondani, hogy pl. ki hajlamos hólyagdaganatra). Viszont nagyon világos bőrű emberek többnyire hajlamosabbak a napsugárzás okozta bőrkárosító hatásokra, pl. melanomára (de természetesen ez sem jelenti azt, hogy ezeknek az embereknek biztosan melanomájuk lesz, csak érdemesebb jobban odafigyelni, pl. nem menni tűző napra ill. magasabb faktorszámú naptejet használni).
2011. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:

A bőrödre nagyon kell vigyáznod.

És talán még a szemedet is védeni kell az erős napsütéstől.

2011. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából nagyon vigyázok a bőrömre, mert egyszer úgy leégtem, hogy még azóta is egy nagyon nagy folton még a bőrömnél is világosabb az a hely és tele van foltokkal. :(
2011. jan. 13. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!