Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A budapestiek átlagban tovább...

A budapestiek átlagban tovább élnek, mint a vidékiek?

Figyelt kérdés
(Nemrég azt hallottam, igen, de korábban úgy tudtam, hogy a vidékiek élnek tovább...)
2011. jan. 14. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Napokban azt mondták, hogy mi 3 évvel élünk kevesebbet, mint egy vidéken, kisvárosban, faluban élő. :) De a szex meg hosszabbítja az életet, szóval d*g*nk az életért. :D
2011. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bruhahhahha, hát ez hatalmas. Naná, azon a túlfejlett, bűzös, füstös és koszos ipartelepen nyilván jobban virágzik az egészség :)
2011. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném. Én még anatómián azt tanultam, hogy egy dohányos tüdejét nehezen lehet megkülönbözteti egy Budapesten élőével... Képzeld csak el, hogy milyen egy budapesti, dohányzó ember tüdeje. Arról nem beszélve, hogy minden ott van a közelben, szóval még az a minimális testmozgás sincsen meg amivel a-ból b-be eljutunk.

Kétlem, hogy tovább élnénk :)


Egy budapesti

2011. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Erősen kétlem, hogy abban a szennyezett levegőben, stresszben, tolongásban, rohanásban, zajban, mocsokban olyan egészséges lenne élni. Persze, stressz vidéken is van, de az eleve egyedi, zsúfolt városi stresszhelyzet, hogy dugóba kerülsz, fellöknek, kizsebelnek az aluljáróban, zergeszökkenéssel tudod csak megúszni, hogy elüssenek a zebrán a zöld jelzés ellenére, rádlépnek, rádköhögnek/tüsszentenek a buszon, villamoson, metrón, stb. Amióta kiköltöztünk az agglomerációba, ezek a stresszhelyzetek megszűntek, tiszta a levegő, nincs dugó, állandó autópöfögés, duda- és szirénaszó, stb. Remélem, tovább fogunk élni :=)
2011. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

12:46:


Azt azért ne feledd, hogy mi az általad leírt jelenségeket megszoktuk, szóval nem okoznak olyan sztresszt, mint egy idelátogatónak.

2011. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2010-ben a férfiak várható élettartama Budapesten volt a legmagasabb (72,41 év), a nőké Veszprém megyében (78,89 év). Mindkét esetben Borsodban a legalacsonyabb, a férfiaknál Budapesthez képest -4,5 év, a nőknél Veszprémhez képest -2 év.


A várható élettartam sok tényezőböl tevődik össze, ennek csak egyik eleme a levegő minősége, de véleményem szerint az egyik legjelentéktelenebb. Ez okozhatja azt pl. hogy Budapesten nagyobb a tüdőrák okozta halálozás, de ez nem azt jelenti, hogy a várható élettartam is alacsonyabb, mivel az összes halálesetnek ez csak a töredéke.

Budapesten jóval magasabb az átlagjövedelem, ennek következtében az életszínvonal is, tehát Budapesten az emberek több mindent engedhetnek meg maguknak. Könyebb munkát találni ha kirúgnak, mivel több a munkalehetőség. Olcsóbb orvoshoz fordulni, mivel a kivizsgálás helyben történik, ezért nem kell az utazás okozta többletköltségeket viselni (ez az oka annak, hogy a budapestiek és a városiak többet járnak orvoshoz, mint akik faluban laknak). Jóval magasabb a szellemi foglalkoztatottságúak aránya, márpedig a férfiak esetében talán a legfontosabb szempont. Ma Magyarországon egy diplomás férfi 14 évvel él tovább, mint egy nem diplomás férfi, egy diplomás nő pedig csak 4 évvel egy nem diplomás nőhöz képest, ennek az oka az, hogy ma Magyarországon az alacsonyabb végezettségű férfiak jellemzően olyan munkát végeznek, ami az egészségre rendkivül káros. Mivel Budapesten jóval kisebb az arányuk ezeknek a férfiaknak, ezért ott a férfiaknak jóval magasabb a várható élettartama, mint az ország többi részén. Azonban mivel a nőknél nincs ilyen erős összefüggés a végzettség és a várható élettartam között, ott Budapest nem áll az élen (de azért ott sem áll rosszul csak Veszprém és Zala megye előzi meg).

2011. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!