Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy utaztok (főleg budapestie...

Hogy utaztok (főleg budapestiek) tömegközlekedéssel picibabával és 2-3 éves tesóval?

Figyelt kérdés
Szóval az érdekelne, hogy babakocsi? Hordozókendő? Cagy hogy oldjátok meg? Kislányom most másfél éves és babakocsival buszozunk, villamosozunk, de útban van a kistesó és előre aggódok, hogy tudok majd 2 gyerekkel ide-oda menni a városban? Hogy lesz a legpraktikusabb?
2011. okt. 30. 02:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg kicsik (babakocsis) voltak a gyerekeim, addig nem nagyon mentünk busszal, villamossal, csak a közelben sétálgattunk gyalogosan, kisebb távolságokra...


Ha messzebb kellett menni néha, akkor autóval mentünk.


Próbáld elkerülni a napi herce-hurcát :

- vásároljatok a közelben

- közeli oviba-bölcsibe írasd a gyerekeket

- távoli ügyintézés idején bízd nagyikra a gyerekeket


Ha mégis muszáj naponta buszon-villamoson utaztatni a gyerekeket, akkor praktikusabb a hordozókendő a picinek (válladon egy táskában a szükséges holmik, egyik kezeddel a nagyobb gyerek kezét foghatod, a másikkal meg kapaszkodni tudsz)...

2011. okt. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 év a korkülönbség.

Jó időben, amikor még csak max. kardigánt hordtunk, akkor általában csatos hordozót(SSC pl.Manduca)vagy mei-tait használtam. Télen viszont, amikor a gyerekek pufi anorákban, én meg a vastag dzsekiben voltam, kényelmetlennek éreztem a hordozó használatát, inkább beszereztem egy extra könnyű babakocsit, és azzal mentünk. Ilyenkor ált. minden csomagot a hátizsákomba tettem, hogy a kocsi teljesen üres legyen, és úgy szálltam fel a magasabb járművekre, hogy kivettem a kicsit, és az üres babakocsit felrakta nekem egy segítőkész valaki pl. a buszra, én meg a két gyerekkel szálltam fel a babakocsink után. Na ez elég macerás volt.

Arra is volt példa, ha tudtam, hogy olyan programunk van, hogy alvásidőre nem érünk haza, akkor vittem babakocsit is, meg hordozót is. Ilyenkor a pici a hátamra kötve aludt, a nagy meg a babakocsiban. Ez azért ritka volt.

Azt mondhatom a hordozó vagy mei-tai használata tömegközlekedésben nálam jobban bejött, mint a babakocsi, de szerintem több dolog függvénye, hogy éppen melyik az ideálisabb. Milyen az időjárás, mi az uticél, éppen csúcsforgalom van-e, amikor a babakocsi alig fér fel bármire, stb.

2011. okt. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz nálunk még nincs tesó, de én a pici babámat hordozóban cipeltem szinte mindenhova, télen is (akkor volt 3hós).

Vásárolni, sétálni, kirándulni, piacra.

Ha messzire mentünk, én is kocsiba szálltam.

Overál volt rajta, meg sapi, nem fázott, mert melegítettem.

2011. okt. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én ugyan nem Bp-en lakom, de nem sokkal jobb nálunk sem a helyzet, főleg mert a külvárosban lakunk, a bolt drága, játszótér nincs, buszozni kell a városig. Vna egy babakocsink és egy kengurunk. A kisfiam már gyalog jár, 21 hós, útban a kistesó.

Variációk:

- pici kenguruban, nagyfiú gyalog

- pici babakocsiban, nagyfiú gyalog

- pici kenguruban, nagyfiú babakocsiban

Ennől az első a legjobb szerintem, mert a babakocsi mellől elszaladhat, a babakocsit pedig nem tudom kenguruval a hasamon feltenni a buszra.

1 gyerekes, 32 hetes km

2011. okt. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a nagyot(27hónapos) nagyon hamar a gyaloglásra szoktattam, mondjuk nem volt nehéz. Lassan, lassan. Amíg tudtam csípőkenguruval utaztunk. Aztán csak gyalog.

Azóta, hogy megszületett a kicsi, ő kendőben van, a nagy meg szépen sétál. Nincs hiszti, hogy vegyem fel, gyakorolja a buszra-hévre felszállást is. Korához képest tökéletesen utazik.


Én fognám, kivenném a babakocsiból, és szépen kézen fogva vinném mostantól a nagyot, a babakocsihoz már "nagy", hiszen nemsokára jön a tesó. Minél később kezditek el annál rosszabb lesz nektek.

2011. okt. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kicsi rajtam (mei tai/csatos hordozó), a nagy pedig sétál. Szerintem ez a legegyszerűbb. Egyszer mentünk babakocsival... hát borzalmas volt.
2011. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos Budapesten külkerületben lakunk és a közelben nincs nagyobb közért se és játszótér se. :( Sokat buszozunk, minden másnap kb. Már volt alkalom, hogy babakocsi nélkül mentünk a kislányommal. Csak macerás vele nagyon! :( De tudom, hogy itt az ideje többet menni babakocsi nélkül! Sajnos nincs autónk, így csak a tömegközlekedés maradt nekünk... :(
2011. okt. 30. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!