Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A budapestiek miért nézik le...

A budapestiek miért nézik le a vidékieket és a vidékiek miért nem komálják a fővárosiakat?

Figyelt kérdés

Úgy látom,nem nagyon csipázzák egymást,mert ugye mi a NAGY fővárosiak Ők meg a falusiak...,és ez az ellentét már több évtizede fennt áll,de miért?


Persze tisztelet a kivételnek,mert általánositani nem akarok,de azért itt is több kérdésnél észrevehető a konfliktus a válaszokban.. pl: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__6..


2010. jan. 18. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
itt csak emberi hiányosságokról van szó,értelmes ember nem "nézi le" a másikat,csak mert az nem ott lakik mint ő
2010. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet,de már egy csomó beszólást hallottam életem során pl.:"köcsög Pestiek.." avagy "suttyó vidékiek" ez az ellentét sztem soha nem fog megszünni..
2010. jan. 18. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
rossz emberekkel vagy körülvéve:) egyébként mindent és mindenkit általánosítanak,és ez nem is fog megváltozni
2010. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én budapesti vagyok, és egyáltalán nem nézem le a vidékieket. Sőt, sokkal jobban szeretek vidéken lenni mint Budapesten.
2010. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezzel néha én is igy vagyok,kedves utolsó!:)
2010. jan. 18. 16:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan komoly ellentét ez,csak ilyen csipkelődés általában.
2010. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
budapestiként vidékre járok egy elég elmaradott szegletébe az országnak iskolába és bizony a vidékiek részéről jövő lenézés sokkal hevesebb mint a fővárosiak részéről.. legalábbis az én tapasztalatom szerint.A vidékiek a saját bennük lévő kisebbségi komplexus vetítik ki így ez a lenézés csipkelődés sokkal inkább gyűlölettel elítéléssel és előítélettel párosul.Mi fővárosiak inkább humoros gúnyos csúfolódó módon közelítjük meg ezt szerintem.. lehetne vitázni melyik sértőbb hosszú távon mindenképp az utálat és lenézés. Egyszerüen a hiányosságaikat vetítik ki a vidékiek.szerintem.
2012. febr. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 glock21 ***** válasza:
Akkor jöjjön egy olyan hozzászólás amiért mindenki utálni fog. Az a helyzet hogy mindenkinek igaza van. Bunkók a pestiek, és bunkók a vidékiek is. És tisztelet a kevés kivételnek!
2013. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!