Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában nagyon rossz...

Mostanában nagyon rossz érzésem van, de ez sztem túlmegy a szokásos "téli depresszión", miért érzem ezt?

Figyelt kérdés
Nem voltam soha hajlamos a téli depresszióra. Mostanában viszont a téltől függetlenül eléggé magam alatt voltam, összejöttek a dolgok kicsit, de pár napja nagyon rossz érzés kerülget. Olyasmiken jár az eszem, hogy mi van ha súlyos beteg leszek. Nem vagyok amúgy hipochonder, ha beteg vagyok se izgatom magam túlzottan. Sokszor ha meg vagyok fázva és már levegőt se kapok meg fáj a torkom akkor is anyukám 1 hétig nyaggat hogy menjek már orvoshoz, mire hajlandó vagyok elmenni. De mostmeg picit rosszul érzem magam és máris a legrosszabbra gondolok. Röviden annyi, hogy mostanában nincs étvágyam, emésztési gondjaim is vannak, ráadásul késett a menzeszem, ami miatt elkezdtem aggódni h nem-e baj van, mert 1 hónap kimaradt, de aztán mégis megjött. Tegnap elkezdett fájni a hasam, egész nap fájt, ilyen szúró érzés volt (nem emésztési gond, szal egyáltalán nem ilyen hascsikarás szerű, de nem is menzesz görcs, vmi egész más fájdalom). Ez mára úgy ahogy elmúlt, de ma meg egész nap hányingerem van amióta felkeltem, még most is. Lehet hogy túlparázom, de úgy érzem, hogy vmi súlyos, halálos bajom van. És a legrosszabb, hogy nem is félek tőle, hogy mondjuk belehalok, csak ez a bizonytalanság őrjít meg. Szóval mi bajom van? Tisztában vagyok vele, hogy nem normális hogy ilyen dolgokra gondolok, de mégis miért gondolom akkor ezeket?
2011. jan. 18. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen betegség tünetet nem említesz, vszeg nincs is. Én direkt nem írok egyet sem, mert rögtön megjelenik rajtad. Tél van, szomorú, borús az idő. A svájci frank ára emelkedik, a belvíz egyre árad. Semmi sem jó. Hidd el, ahogy megjön az első szép napos idő, mindezek elmúlnak. Jut eszembe: Tanulsz még, vagy már a nyugdíjadat várod? Azt hogy nő vagy, azt látom.
2011. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Röviden annyi, hogy mostanában nincs étvágyam, emésztési gondjaim is vannak, ráadásul késett a menzeszem, ami miatt elkezdtem aggódni h nem-e baj van, mert 1 hónap kimaradt, de aztán mégis megjött. Tegnap elkezdett fájni a hasam, egész nap fájt, ilyen szúró érzés volt (nem emésztési gond, szal egyáltalán nem ilyen hascsikarás szerű, de nem is menzesz görcs, vmi egész más fájdalom). Ez mára úgy ahogy elmúlt, de ma meg egész nap hányingerem van amióta felkeltem, még most is."

Sztem ebben a részben volt pár tünet, de mindegy:)

Am 19 vagyok

2011. jan. 18. 22:12
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, díjazom a jószándékot, meg hogy próbáltál nyugtatni hogy nincs gond, de nem vagyok az a téli depressziós típus. Az hogy hideg van, nem süt a nap nem igazán befolyásol. Ez vmi más. Érzem, hogy nem kellene ennyiből (étvágytalanság, hasfájás, menzesz kimaradás, meg egész napos hányinger) a legrosszabbra gondolni rögtön. Mégis olyan érzésem van, hogy ez talán valami nagyon súlyos betegség előjele. Csak kíváncsi vagyok más is volt-e már ezzel így, vagy kezdek megzakkanni vagy mi van velem?
2011. jan. 18. 22:21
 4/8 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy terhes vagy ?:D
2011. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem.
2011. jan. 19. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy díjazod a jószándékomat, és neheztelsz azért, mert a "tüneteidet " nem vettem halálos komolyan. Bocsáss meg, most látom csak, hogy írod, hascsikarás szerű gondjaid is vannak. Hát igen, is már nagyon bonyolult. Te már tudod, hogy ez nem emésztési gond. Akkor ez rendben. A másik óriási baj: "ha

picit rosszul érzem magamat."


Tudod miért nem írtál le igazi tünetet? Csak azért, mert nincs is, így nem is tudod, hogy azok milyenek. Mert amit leírtál semmilyen betegségre nem illik. Vagy pedig egyéltalán nem tudod megfogalmazni, amit érzel.

Ne felejts el lepontozni, mert aki nem ért egyet a kérdezővel azt le szokták....

2011. jan. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom most mitől lettél rám pipa. Nem pontoztalak semerre, se le se föl. Csak kicsit szarul esett, hogy én leírtam mi bajom van, te meg azt írtad semmi bajom.

Nem azért raktam ki a kérdést, mert egyetértést várok, egyszerűen csak nincs senki akivel ezt megbeszélhettem volna, és véleményt mondott volna. Nem várom hogy bólogassanak a válaszolók arra amit kiírok, de te nem mondtál semmit, csak írtad hogy nem is írtam semmit.

Abban igazad van hogy a felsoroltak külön-külön nem nagy dolgok, csak azért kezdtem el aggódni mert egyszerre jelentkezett minden. Ha szted csak unalmamban felfújom a dolgot akkor ne válaszolj, ennyi.

2011. jan. 20. 23:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Van itt még valaki?:o
2022. aug. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!