Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a baj a végbelemmel?...

Mi lehet a baj a végbelemmel? Vagy nem tudom, h tegyem fel a kérdést. :D Részletek lent:

Figyelt kérdés
Mostanában székeléskor alig akar kijönni a székletem. Pedig normális állagú és nagyságú. Nem is vastag, nem is kemény. Teljesen normális a széklet minősége, csak a végbéllel lehet a gond. Mert mikor wc-zek és éppen jön ki a széklet, akkor van, h gyorsan összehúzódik és nem tudom szabályozni, h ne húzódjon össze, miközben jön ki. Annyira ideges vagyok tőle. És székelés után úgy érzem, h nem jött ki minden és sokáig kell törölni a papírral, amíg tiszta nem lesz...Bocsi, h ezt így részletezem, de hátha volt/van másnak is ilyen problémája.
2011. jan. 28. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
más pozícióban ülj ;)
2011. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és van, h érzek egy kisebb nyomást ott belül. Nem tudom leírni, h milyen érzés. De nagyon ritkán jelentkezik. Van, h mikor ülök, van amikor állok. Nem megfogalmazható érzés....:S És a végbélnek tök szűk a fala. Persze tudom, h normál állapotban szűk, de olyan, mintha székeléskor sem akarna tágulni...
2011. jan. 28. 18:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem, h az megoldás lenne. Próbáltam én már mindent. Előredőltem, egyenesen ültem, széthúztam a fenekem, h úgy hátha jobban kijön. Nemár, h ez legyen a normális. Ha vki ráül a WC-re akkor jöjjön ki normálisan a széklete, nem?
2011. jan. 28. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szokott fájni, vagy nyilallni?Nekem akkor szokott ilyen lenni, amikor kint van az aranyerem.
2011. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem jellemző. Nem igazán mondanám fájdalomnak. Csak egy enyhe nyomás, de nem annyira lennt a nyílásnál hanem fentebb.
2011. jan. 28. 18:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt mindenképp meg kéne nézetni dokival, tudom, nem lesz leányálom...

Tudod, az is lehet, hogy van ott bent egy megkövült székletdarab, ami elzárja az utat. Tudom, hülyén hangzik, de sajnos előfordul az ilyen.

És akkor azt ki kell műteni onnan.


Belső aranyér, vagy polip, ciszta is szóbajöhet, tehát ezt tényleg nézesd meg dokival.

2011. jan. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, h meg kellene nézetni...de annyira gáz..:S Tudom ezt félre kell tenni, de akkor is. Olyan kellemetlen. De egy ilyen vizsgálat előtt mi van ha nem tudsz elmenni WC-re és ott van a széklet? :S Az annyira ciki...
2011. jan. 28. 22:39
 8/10 A kérdező kommentje:
De ezzel proktokológiára vagy urológiára kell menni?
2011. jan. 28. 22:40
 9/10 Pinocchio ***** válasza:
Proktológiára.
2011. jan. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Tudom, h meg kellene nézetni...de annyira gáz..:S Tudom ezt félre kell tenni, de akkor is. Olyan kellemetlen. De egy ilyen vizsgálat előtt mi van ha nem tudsz elmenni WC-re és ott van a széklet? :S Az annyira ciki..."


Csak azért érzed ezt gáznak, mert nem szokás beszélni róla. De Te már megtetted az első lépést, és legalább itt meg tudtad fogalmazni, hogy mi a probléma. Ha ugyanezt elmondod a dokinak, akkor gondolod, hogy kiröhög? Hidd el, nem vagy egyedül, más is kér "kellemetlen" tünetek miatt segítséget. Bátran kezdd azzal a mondókádat, hogy "Olyan kellemetlen erről beszélni, de nekem az a problámám, hogy..." Simán menni fog!

2011. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!