Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem ezt? Részletek lent.

Miért érzem ezt? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja érzem azt a fejemen,hogy olyan mintha viszketne,de mégsem,mivel nem úgy viszket,hogy meg kelljen vakarni,hanem apró tűhegynyi pontokban van hogy megérzem,aztán elmúlik pár mp alatt magától is..aztán egy másik ponton érzem ugyanezt..sokszor elég ha csak megsimítom a kezemmel a hajamat,és elmúlik..olyan néha,mintha apró kis bogarak, vagy nem tudom mi járkálna a hajamba...és nem vagyok tetves !!,de idegtépő tud lenni!Vagy,mikor már érzi az ember,hogy 1 hete nem mosott hajat,ideje lenne már megmosni,mert nincs komfortérzete..na kb ilyesmit is érzek akár a hajmosás másnapján.


A hajam szép,semmi sincs a fejbőrömön,se korpa se semmi,ha megvakargatom,akkor sem jön semmi,max pár nap után egy apró kis fehér pontocska,dehát a fejbőr is olyan,mint az arcbőr,cserélődnek a hámsejtek.Szóval max. 1-2 apró pici kis fehér pont,mint mondjuk egy búzaszem.De az a fejbőr természetes hámlása gondolom.Szabad szemmel meg nem is látható.Vagy száraz lehet a fejbőr,nem tudom.


Nem tudom,számít-e,de pont 2 hónapja kezdtem életmódot váltani,meg most sűrűbben mosom a hajamat,heti 1 alkalommal.Továbbá elég stresszes vagyok,de csakis ez miatt.Valamint már kb 2 éve ugyanaz a samponom és balzsamom és lehet,váltani kéne.És ami még fontos,hogy nekem hajmosás sajnos nincs izzadás nélkül...vagyis hajszáritás közben mindig leizzad a fejbőröm....lehet,hogy az izzadság irritálja,nem tudom.


Köszönöm,ha elolvassa valaki,és tud ötlettel szolgálni.


A fodrászom szerint teljesen rendben van mindenem,szerinte pszichésen érzem ezt.....hát én már nem tudom..


Amúgy napközben van,hogy alig érzem,de este lefekvéskor a legrosszabb.


2011. okt. 13. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nagyon zavar elmehetnél bőrgyógyászhoz. esetleg sampon váltás
2011. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt viszketés a fejbőrömön mikor a fodrász túl sokáig hagyta a festéket a fejemen és allergiás reakció lépett fel.

De már az elején én is arra gondoltam, hogy ezen kívül pszichés eredetű lehet.

2011. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ha allergia,akkor nem értem,hajmosáskor miért nem érzem? miért csak két mosás közt ?
2011. okt. 13. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Speciel mikor allergiás voltam néhány tusfürdőre zuhanyzás közben én sem éreztem, csak utána jöttek ki a kiütésem. Igyál kálcium pezgsőtablettát, ha elmúlik allergia.
2011. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,erre én is gondoltam..vagyis a kalcium tabira,és ha elmulik,akkor allergia..ki is fogom próbálni,viszont neked voltak kiütéseid,vagy valamiféle tünet,de nekem még az sincs,ezért is gondoltam legutoljára az allergiára.
2011. okt. 13. 16:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Voltak. De nálam alapból az első a sampon váltása lenne, ha nagyon kiszárad a fejbőr is viszkethet, allergia meg kialakulhat később is, mert időnként változtatnak a samponok összetételén.

Uátna meg bőrgyógyász.

2011. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a száraz fejbőrnek van más tünete is,azon kívül,hogy viszkethet? mert pl tapintásra totál nem száraz,de nem tudom..
2011. okt. 13. 16:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam a fodrászomnál,és megnézte ilyen fejbőrvizsgálóval,de nem volt semmi..se nem száraz,se nem zsíros a fejbőröm,korpa sincs.Viszont mire odaértem,megint befülledt a fejem,ezt szóvá is tette,hogy érzi,hogy párás,így nem csoda h az izzadság irritálja esetlegesen..nem tudom irtam e,de nagyon könnyen megizzad a fejem.igen,télen is.sok a hajam.mindegy.majd lesz valahogy.
2011. okt. 13. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!