Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi az esélye hogy beteg...

Mennyi az esélye hogy beteg gyerek születik?

Figyelt kérdés

Ha egy nem rokon szülőktől született férfi (Én) és első fokú unokatestvérektől született nő gyermeket akarnak, mennyi az esélye annak hogy a gyermek beteg lesz.Mert a lány egészsége és a két bátyja is.Csak félünk hogy a gyerekeken ütközik ki.


Mert van rá példa:

Henri de Toulouse-Lautrec

Spanyol Habsurg-ház kihalása


Vagy hol lehet ezek után kutatni a neten?


2011. jan. 30. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
czeizel endre tudna segíteni.
2011. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy genetikust mindenféleképpen megkérdeznék.
2011. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Üsd be a google-ba, hogy: genetika. Kidob sok mindent, pl: genetikai rendelők címét, labor címeket, stb.
2011. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy ha ti (a férfi és a nő :D) nem vagytok közelebbi rokonok, akkor nem lesz nagy baj. A dolog lényege ugyanis az lenne, hogy az egyik szülőtől örökölt hibák a másik szülőről javítódnak és rokonoknál nagyobb eséllyel egyformák ezek a hibák. De ha a lánynak meg a testvéreinek sincs baja, akkor szerintem nem kell aggódnotok.

De ha nagyon féltek, akkor keressetek meg egy genetikust.

2011. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah meg ahogy nézem a példák, amiket felsoroltál vagy hosszas belterjességen (Habsburgok) alapulnak, vagy Toulouse-Lautrecnél már az első generációban megmutatkoznak. Szóval a lány vagy a báttyok lennének betegek.
2011. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egymással semmilyen rokoni kacsolatban sem lévők közt sem nulla a genetikia betegségek valószínűsége. Nálatok lehet, hogy egy kicsit magasabb, de biztosan nem jelentősen. Ha nagyon aggódtok, akkor keressetek fel egy genetikust, szerintem meg fog nyugtatni.
2011. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!