Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitöl zsibbad a kezem? Hetek...

Mitöl zsibbad a kezem? Hetek ota egyre többször zsibbad a jobb kezem / 3-4 ujjam, meg az alkarom, mire utalhat ez? 40 éves vagyok és hentes, szakács, sokat kloffolok, lehet valami izületi dolog lesz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sztem ez amiatt van, mert a terhelés miatt begyulladt egy ideg. menj el vele neurológiai szakrendelésre, majd ott alaposan kivizsgálják.
2009. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azt mondod neurologia, nem reumatologia ? Teljesen tanácstalan vagyok, ma már annyira zsibbadt hogy hétfön megyek a háziorvoshoz beutaloért.

Köszi a gyors választ!

2009. febr. 7. 14:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én a helyedben neurológiára mennék, mert a zsibbadásodnak idegi oka van sztem. neurológiára beutaló nélkül is elmehetsz úgy tudom. majd ő kideríti mi is okozza egészen pontosan a zsibbadást.

egyébként nekem is volt, amikor zsibbadt kezem meg az ujjam, bár nem is kifejezetten zsibbadt, hanem olyan érzés volt, mintha sok apró tűvel szurkálnák. nálam ez idegkimerültségtől ill. stressztől volt.

de nálad tuti, hogy fizikai terhelés az oka.

2009. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi megfogadom a tanácsodat, mindenképp megyek, mert nagyon rossz ez az állapot !
2009. febr. 7. 14:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Ugye nem lehet hogy valami szirendelenségem van ?
2009. febr. 7. 14:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem nyugi! ha a szíveddel lenne valami, akkor kimondottan a bal felkarod fájna és zsibbadna.

jobbulást!

2009. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gondolom szívrendellenességre utaltál. :-)

Ha ilyen gond lenne, akkor a bal karod zsibbadna.

Én azt tudom ajánlani, hogy fogyassz el két Magnézium pezsgőtablettát (nem egyszerre), vagy vegyél be Magne B6-ot. Nekem is volt ilyen, tejesen kétségbe voltam esve, a körzeti dokim ajánlotta a mg-ot. Kipróbáltam, és teljesen elmúlt a fájdalom. Azóta kb. fél évenként kezd el újra zsibogni, akkor beveszem a tabit és újra elmúlik. A mg az izomműködéshez kell, ha jobban igénybe veszed, akkor kialakulhat hiányállapot, ezt jelezheti a zsibbadás.

Persze, ha nem segít, menj el a dokihoz!

2009. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, azért megnyugtattál, remélem ezt azért lehet kezelni, mert ez a munkám, azzal dolgozom a kezemmel.
2009. febr. 7. 14:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukámnak ugyanez vol a baja és kiderült hogy a nyakcsigolyája elkopott.Érdekes nem?Kapott nyakmerevítőt és gyógyszert 6 hétig,aztán azóta is jó minden.Hogy nálad is van e- ilyen az majd kiderül ha mész dokihoz.jobbulást és írd meg mi volt ha teheted :)
2009. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a pozitiv hozzáállást, mindenképp elmegyek, mert már 4. hete és egyre gyakrabban zsibbad, és a jobb kezem a minkaeszközöm, hentes lévén, köszi még1x.
2009. febr. 7. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!