Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lázas vagyok, nagyon gyorsan...

Lázas vagyok, nagyon gyorsan ver a szívem. Ez normális, vagy aggódjak?

Figyelt kérdés
A lázam változó,lázcsillapító nélkül,37.7,illetve most már 38.2,de 2 perc múlva,csak 37.8....Állítólag valami vírusom,van,remélem nem H1N1....Valaki más is szenved most influenza szerű tünetekkel?
2011. febr. 11. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi az a nagyon gyors? Bizonyos mértékű szapora szívverés természetes kísérője a láznak.
2011. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezzel döglődöm, hol 38, hol 39 a lázam, alá nem nagyon megy. Fogalmam sincs, hogy gyorsabban ver-e a szívem, bár a láztól ez simán lehet, kikészíti az egész szervezetet, a szívet meg különösen. Hogy vigasztaljalak, nekem ma 4. napja van folyamatosan lázam, és reggel óta folyamatosan cseng a fülem, mikor melyik. Néha már úgy érzem, az agyamban csengetnek. Meddig bírja egy ember örökké lázasan?
2011. febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A láz a test védekező-mechanizmusa a kórokozók ellen. Agyonszedni a lázcsillapítókat nem érdemes, mert így a szervezeted nem tudja önmagától kiirtani a betegség okozóját.


A láznak a hátránya viszont, hogy terheli a szívet. Ha tartósan 38 fok felett van, akkor szükségszerű a csökkentése, 39 fok felett pedig hűteni kell a testet.


De például ukmukfuk 37 körüli hőemelkedésre gyógyszert enni hülyeség.


Az influenza tünete a láz mellett az általános gyengeség, végtagok fáradtsága. Amikor anno influenzás voltam, a vécére alig bírtam kimenni, meg a teát nem bírtam megtartani.

2011. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ez normális reakció a szervezet részéről. Legjobb, ha lefekszel aludni ilyenkor.
2011. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat,remélem gyorsan elmúlik.Ami miatt rossz,az az,hogy 12 hetes kismama vagyok,és nem szedhetek be lázcsillapítót,legalábbis a doki azt mondta,hogy az első trimeszterben nem lehet,csak hűtőfürdő.

Most letusoltam hűtve,ahogy a doki mondta,meg kaptam Maripen extrát,de nem izzadok,csak továbbra is fázom.A végtagjaim nekem is fájnak,és tényleg gyötrelem még egy pisi is:(

Hogy én is válaszoljak egy kérdésre,örökké nem leszel lázas,én nyáron rekordot döntöttem magammal szemben,mert egy nyaralás alkalmával összeszedett gyomor fetőzésnek köszönhetően,5 napig 39.7 volt a lázam,de akkor abban a helyzetben nem tudtam azzal foglalkozni,hogy mennyire ver gyorsan a szívem,mert szinte magamnál sem voltam...állandóan kaptam a szurit a lázcsillapításra,hol volt siker,hol nem....:(Nagyon remélem,hogy most nem jutok el idáig!

Köszönöm még egyszer mindenkinek,aki pedig beteg,az velem együtt gyógyuljon meg:)

2011. febr. 11. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne tessék aggódni, ilyenkor a gyors szívverés normális! Nekem is ilyen magas lázzal egy perc alatt 116-ot vert a szívem , lemértem. 16/L

De azért tessék elmenni orvoshoz is !

2011. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!