Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sürgőőőőőős. Mi lehet az oka?

Sürgőőőőőős. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A barátomnak fáj a feje, egy pár centis sávon körben szorító érzés. Ma kezdődött el, miközben a munkahelyére ment (nem stresszes környezet, szereti), gyalog, nem extrém hidegben, max 15percet. Nem fejfájós, 23 éves, tudtával nincs semmi egészségügyi problémája. Mit lehet tenni?
2011. febr. 16. 17:06
 1/7 anonim válasza:

Menjen el orvoshoz, az a legjobb! És az mindig jó. Miért nem tette már meg? :O

-.-


:S


Pusz

2011. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sürgőőőőőős. Mi lehet az oka?

Mivel itt orvos nem nagyon van,így a legjobb ha dokihoz megy ha Sürgőőőőőős.

2011. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Húzzuk ki" a milehetazoka-t. Kérek szépen ötleteket a házipatikából, ha van esetleg valakinek. Köszönöm.
2011. febr. 16. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elég fejfájós vagyok, szóval kicsit megpróbáltam utánaolvasni a témának, több helyen azt találtam, hogy a fejfájásnak nagyon ritkán van valamilyen szervi oka, legtöbbször a fájdalom semmiféle problémára nem utal, spontán, ok nélkül alakul ki. Ha valami baja lenne, akkor nem csak a feje fájna szerintem. Mindenesetre jobbulást kívánok neki! u.i: sajnos, aki fejfájással orvoshoz megy, max. egy aszpirint kap...
2011. febr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem a melegfront hatása miatt lehet, ilyenkor előfordul migrén, fejfájás, levertség. Én frontérzékeny vagyok és nekem is fájt ma a fejem.
2011. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"szófosok" egyet, hogy a ti kérdéseitek se maradjanak válasz nélkül:) 1 és 4 közt dolgozott ma, tehát nem egész napos a panasz. Orvoshoz abban az időpontban nem is nagyon érdemes már menni. DE ha még "munkaidő" lenne is: Kolozsváron lakunk, sooksok orvosnak már az probléma, hogy a neved magyar. Egyszer voltam itt nőgyógyásznál, aki felháborodott, mert nem tudom neki "rendesen" elmondani, hogy mi bajom, és a konzultáció nagy része a szentbeszédéből állt, h ez itt Románia, és vagy tudom a hivatalos nyelvet, vagy menjek el az országból. Szóóval ez a dokis résszel a helyzet. Ez a melegfrontot is kiüti, bár lehet, h ő előre érzékeny rá(nincs irónia).

Ha tudtok "általános" fejfájás elleni módszereket, osszátok meg, nagyon örülnék:) Ilyen..."tegyél rá hideget/meleget", "borogasd reszelt almával" dolgokra gondolok. A példáim teljesen fiktívek:))

2011. febr. 16. 17:43
 7/7 anonim válasza:

Komolyan fájhat a feje front miatt, ugyanis melegfront van, még ha nem is érzed rögtön a hatását, de a napokban néhány fokkal melegebb lesz idő. Akár ingadozó vérnyomás miatt is fájhat a feje.

Mindenképp feküdjön le piheni, ha görcsösen fáj, Magne B6-ot ajánlom. Jó tesz még a halánték masszás, citromfű tea, jég a homlokra/halántékra, erős kávé, hideg-meleg lábfürdő.

2011. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!