Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐŐŐŐŐŐS! Két kölyök lány...

SÜRGŐŐŐŐŐŐS! Két kölyök lány kutya meglesz egymással? Nem lesz belőle nagy verekedés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kettő beagle 7 hónapos kutyáról van szó, az egyik kutya 2 hónapos korától itt van velünk, a másikat ma hoztuk menhelyről. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire fognak összeverkedni?( Találkozásukkor amelyik régebb óta itt van sokkal félénkebben viselkedett, de most már kicsit feloldódott, morog, oda kap, keregetőznek)Mennyi idő mire össze szoknak? Mikor derül ki,hogy nem férnek meg egymás mellett?


Válaszokat előre is köszi!


2010. dec. 29. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Meglesznek, ne aggódj.

Csak figyelj oda rájuk, akkor nem fognak összeverekedni. És fokozatosan ismerkedjenek. És legyen külön tálkájuk, esetleg fekhelyük, hogy ha jobb nekik, külön ehessenek, aludhassanak. :)

Én a macskáimmal voltam így, volt, amelyik idősebb rögtön megszerette a picit, a másik meg két hónapig durcáskodott, mire nagy nehezen végre maga mellé fogadta, hadd aludjon ott. :)

2010. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem fognak, amúgy meg úgyis ivartalanítjátok a menhelyeset, mert különben nem adják oda nektek, az örökbefogadási szerződésben benne lesz
2010. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mármint nem fognak verekedni :)
2010. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
Egy kicsit bunyóznak. Ahogy a 7 hónapos kölyökhöz illik. Játékból.
2010. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz ott baj, de valamelyiket pár hónap múlva már jó lenne ivartalanítani, a legjobb lenne, ha mind a kettőt, hisz így nem születhetnek kiskutyák. Ami a kutyának is jó, és neked is jó, és mindenkinek jó, hisz nem lesz még egy véletlen alom :)


Legyen külön táljuk, fekhelyük, játékuk stb. Mindkettővel ugyanannyit foglalkozzatok. Az kapjon előbb enni, amelyiket szeretnétek, hogy a rangsorban a másik kutya felett álljon. A sétákat és a gyakorlásokat/tanulásokat végezzétek együtt továbbra is.

2010. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, kíváncsi leszek hogy mi lesz :)

És az ivartalanítást a menhely állja nem? Mert én ugy tudom ,hogy általában a menhely szokta.

2010. dec. 29. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nem lesz.

Ők még csak most lesznek ivarérettek, de talán a legjobb lenne, ha ivartalanítva lennének. Azt, hogy a menhelyen mennyiért csinálják meg, meg kell kérdezni. Talán olcsóbban, mint máshol, de egy alapítvány sajnos nem tudja minden kutya ivartalanítását finanszírozni.

2010. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kölyökkel nem lesz gond. Ők egymáshoz szoknak, lassan.


Felnőtt kutyáknál se szokott feltétlenül lenni, de ha összeverekednek enyhén egyszer-kétszer, NEM szabad szétválasztani, mert a kutya hierarchia szerint él,el kell dönteni, ki lesz a "vezető" :)

P

Persze beleszólhatsz, hogy mit szabad nekik, mit nem, mert te vagy a falkavezér :) de csak ha nagyon ártanának egymásnak, akkor lépj közbe, akkor is óvatosan.

De ez ritka. Felnőtteknél gyakoribb, de a kölyök még tanulja, 'hol a helye'.

2012. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!