Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért leszek rosszul az...

Miért leszek rosszul az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz a következő.

21 éves vagyok, kb. 3-4 éve járok bulizni, szórakozni. Ez azt jelenti, hogy sokszor mentem el sörözni a barátaimmal, de néha megesett, hogy egy szórakozóhelyre mentünk, ahol azért megadtam a módját, és többet és töményebbet ittam, mint 2 üveg sör. De mindig mértékkel. Soha nem fordult elő velem olyan, hogy ne emlékeztem volna az előző napra. Soha nem fordult velem elő olyan, hogy másnak kellett haza vinni. Soha nem fordult elő velem olyan, hogy rengeteget hánytam volna az alkoholtól. Tudtam, hogy hol a határ, tudtam, hogy mennyit tudok elviselni éhgyomorra vagy épp ellenkezőleg, teli gyomorral. Az alkoholt egész jól bírtam, mindig 1 max. két félét ittam, és nem kevertem. Volt olyan, amikor rengeteget megittam, sokfélét, néhányat keverve, és akkor sem lettem rosszul, másnap emlékeztem mindenre. Ált. az ivászattal addig mentem el, amíg tényleg jól éreztem magam, felszabadultan buliztam, és meghozta a kedvemet sok dologra, mondhatjuk részegségnek, de sosem volt akkora, hogy marha nagy hülyeséget csináljak.

Ez volt az elmúlt 3-4 év tapasztalata, volt egy jó kis rendszerem, ami alapján ittam, és buliztam, jól működött ez a dolog. Nem jártam el sokszor, kb. havonta egyszer...

2009 májusa óta nem voltam sehol bulizni (kb. alkoholt sem ittam), egészen 2010 szeptemberéig.

Szeptemberben elkezdtem újra. Nagyon rossz kimenetel lett a dolognak, nagyon rosszul lettem, hánytam, de folyamatosan, órákon keresztül. Másnap semmire nem emlékeztem... Borzasztóan rosszul éreztem magam emiatt.

Ezek után nagyon nem mertem semmit se csinálni, nagyon kevés mennyiséget ittam, pálinkát meg egy kis bort. Eddig nem volt tőlük semmi bajom, ráadásul a mennyiség jóval az megszokott alatt volt, még a felét sem érte el. Enni természetesen ettem előtte...

Majd 2 hónap múlva jött a másik. Itt az előzőekből figyelve még kevesebbet ittam, egy félét, vodkát, ami nekem mindig is feküdt. Kb. 2-3 dl-t ittam meg, nem egyszerre, elosztva... Azonban itt is ez történt, mint az előző esetben. Azonban itt már haza is kellett vinni, másnap nem emlékeztem sőt, egész nap nem tudtam se inni, se enni, mert mindent kihánytam...

Most már nem iszok semmit, mert nem akarok másnak kellemetlenséget okozni, ráadásul magamat sem akarom kellemetlen helyzetbe hozni. Azonban most már ott tartok, hogy egy üveg sört sem tudok anélkül meginni, hogy ne legyen hányingerem... Ez azért már aggaszt, de nagyon. Soha nem voltam alkoholista, tudtam, hol a határ, azonban néha szeretnék kimozdulni, bulizni egy picit, főleg a vizsgák után... Mitől lehet ez? Eddig soha nem volt ilyen. Gyógyszert nem szedek, allergiás nem voltam soha az alkoholra. Az az egy év kiesés nem tudom, hogy számítana valamit, nem hiszem. Az első alkalommal sem hánytam szét a belem...

Ilyen problémával egyáltalán elmehetek orvoshoz?

Tényleg érdekelne ez a dolog, a segítséget is megköszönnöm, azonban olyan válaszolók kíméljenek meg, hogy ne igyál, meg egészségtelen stb.


2011. febr. 19. 22:20
 1/6 anonim válasza:
100%
Csak 2 féle képpen. Vagy az alkoholok lettek töményebbek, ezt kétlem:D. Az a helyzet hogy valamitől a szervezeted már eléggé kopik. Nem arról van szó hogy öregszel, de kell a testnek is tápanyag, sok vitamin ásványi anyag hogy jól működjön bírja az italt is, és ezek gyakran nincsenek benne az ételekben. Szedjél multivitamint, pl centrumot.
2011. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1-2 éve én is ezt tapasztalom, más magyarázatot nem találok rá mint azt, hogy öregszem. Főleg a másnapok elviselhetetlenek: egész napos pokoli fejgörcs, hányás, vergődés. 18 évesen egy átpiált éjszaka után friss és kipihent voltam mintha mi se történt volna, most meg... ezért szinte az elmúlt 1 évben absztinens vagyok, mert komolyan annyira beteg vagyok másnap (és még csak sokat se kell innom, elég 2-3 sör) hogy inkább nem iszom. Januárban voltam egy buliban, ahol "illett" inni,úgy csináltam, hogy minden egyes pohár alkohol után megittam egy pohár ásványvizet és csak 2 óránként ittam alkoholos italt. Így elértem azt, hogy enyhén spicces voltam az éjjel, másnap meg csak enyhe fáradtságot tapasztaltam. Amúgy én is gondolkodtam már, hogy orvoshoz megyek ezzel, de szerintem kiröhögne.


25 N

2011. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szervezeted túlságosan hozzászokott a nyugihoz :D

Én egyszer vetettem el véletlenül a sulykot, nekem is csúnya hányás és rosszullét lett belőle.

Azóta csak sört innék, de az első két korty után hányingerem van... Én is örülnék ha valaki tudna érdemben segíteni, mert szeretem a sört, és jól esik a haverokkal elkortyolgatni egy korsóval néha :( 20/L

2011. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok, vitaminokat szedek, évek óta. : )
2011. febr. 19. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:
érdemes lenne egy vérvételt csináltatni. nehogy valami belső probléma legyen, amiről nem tudsz. ami azt illeti én nem erőltetném ha nem megy! ha ennyire nem bírod, az nem véletlen sztem...
2011. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják a jóból is megárt a sok, hát ha még hirtelen tolod le. Az eredménye gége és gyomorgörcs, fejfájás és némi erősebb-gyengébb hányás, hányinger. Ez enyhe alkohol mérgezés, és a szervezeted kapott akkora löketet, hogy inkább megszabadul tőle, mivel a hirtelen visszaszokás sose működik. Ezen felül főleg zsíros kajával lehet tompítani az alkoholt, de megjegyzem - nem éppen túl jó ötlet vedelni. Kevesebb jobb, és lehetőleg ne csinálj belőle állandó rendszert, mert a következő a detox lehet.
2011. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!