Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A magas vérnyomás összefügg a...

A magas vérnyomás összefügg a felszedett túlsúllyal?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben 150-160-ra is felmegy a vérnyomásom, de én ezt nem érzem. Viszont az utóbbi félévben feljött rám kb. 15 kg súlyfelesleg.
2011. febr. 21. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.

Bár azt nehezen tudom elképzelni, hogy 160-as vérnyomást nem érzel. Én 140-nél azt hittem, meg is halok. Persze nem vagyunk egyformák.

Ami még fontos lehet: mitől ment fel fél éve alatt 15 kg? Nem lehet, hogy valami olyan betegség áll a háttérben, ami hízást IS okoz meg magas vérnyomást IS?

Mikor az enyém felment (144-nél nem volt magasabb) pajzsmirigy-vizsgálatra küldtek, ami viszont okoz elhízást.

2011. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Barátomnak 180-190 körüli a vérnyomása, 110 körüli pulzussal. Ő elhízott. Nem volt se pajzsmirigy gondja, se semmi más..

Most fog rá kapni gyógyszert

2011. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!