Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a radiátorra terítem a...

Ha a radiátorra terítem a nedves ruhákat száradni, akkor utána az egész családnak fáj a torka és iszunk, mint a gödény. Mégis mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés
2011. febr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy csodálatos komfortelméleti kérdés.

Radiátoros fűtés esetén, első sorban ( típustól és márkától függően) a hőenergia 80%-a konvekcióval azaz levegő útján a maradék 20% pedig sugárzással terjed.

Radiátoros fűtés esetén ki kell hogy alakuljon egy keringés a szobában hideg levegő le el a radiátorig ott az ablakrésen be egy kis bónusz hideg levegő felszáll átmelegíti a szobát és a legtávolabbi ponton lemegy és kezdődik előről az egész.

Te ráteszed a ruhát, megfogod ezt az áramlást és hidegebb levegő kezd keringeni. A hideg levegő nedvességtartalma alacsonyabb mint a melegebbé, ezért cserepesedik ki a száj pl hidegben, ezért vagyunk hajlamosabbak a felső légúti fertőzésekre télen.

Ez a hideg levegő kering ki vagytok száradva, a szoba nem tud átmelegedni, pl a falak , amik "hideget" fognak sugározni. Komfort csökken, hűvösben vagy, és fáj a torkod. ( Ízület is begyulladhat, fejfájás is jellemző ez az úgynevezett SBS szindróma azaz Sick building syndrome-azaz "beteg épület tünetei". )

Kérdezni fogod de akkor hova kerül az a sok víz a ruhákból?

Azonnal kikondenzálódik vagy a fűtőtesten vagy az ablakon ( nálunk az ablakon szokott) vagy a hidegebb falak kapillárisaiban-nem is veszed észre csak a penészesedést fogod.

Megoldás, ne radiátoron szárítsd a ruhádat közvetlenül hanem mellette egy fregolin, akkor a már meleg levegő vesz fel a nedvességet és nem tud annyira kihűlni hogy gondot okozzon, ha mégis mert olyan kicsi a radiátor leadott teljesítménye akkor nevezzetek ki egy szárító helyiséget és ott zárt ajtó mellett száradjanak a ruhák.

( Ja épületgépész vagyok :D)

Remélem segítettem megoldani a problémátokat!

Üdv

2011. febr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez igen.Köszönöm SZÉPEN!
2011. febr. 22. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!