Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valószínűleg bélférge van az...

Valószínűleg bélférge van az egész családnak. Hogy lehet azt elviselni? Már a gondolata is elborzaszt. HOgy éjszakánként kijárnak petét lerakni, ez egyenesen undorít. Valaki küzd vagy küzdött ilyen problémával, és ha igen, mit tettetek?

Figyelt kérdés
Csak hétfőn tudunk székletmintát vinni, addig még van egy hétvége. Adjatok tippeket!! Kétéves fiam minden éjjel felsír!
2009. ápr. 24. 14:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, inkább irtani kéne. Kérj a patikában féregirtót, legföljebb fölöslegesen adtad. A kétkilós macskának havonta adunk megelőzésből, nem hiszem, hogy annyira ártana.

Nagyon gyakori az gyerekeknél előfordul. Nekem is volt ovis koromban, nagyon viszketett. Nem kéne napokat várni vele! Az undorodat felejtsd el, lesz még minden, tetű, gennyes vér, métely, kullancs, hányásba fekvés :) ez vele jár a gyerekkorral. Mi anyukák már nem undorodunk, kézzel nyúlkálunk a kakiban .

2009. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
79%
Én a homeopátiás szereket javaslom. A fokhagyma az egyik leghatásosabb. Egyetek jó fokhagymáspirítóst, vagy lángost sok-sok fokhagymával. Ill. lehet venni fokhagyma kapszulát is (DM, Rossmann...stb.), a gyereknek talán jobb az, ha a fokhagyma csípős. A másik a medvehagyma nevű gyógynövény. Ennek most azt hiszem szezonja is van, csak nem tudom milyen formában kell fogyasztani. Teaként szárítva, vagy simán nyersen egy vajaskenyér mellé elrágni...passz. Neten talán találsz róla vmit. Állandóan kutyázok, és mindig az a parám,h. férges leszek. Gyerekkoromban volt nekem is, biztos azért is tartok tőle. Akkor Vermoxot kaptam rá. Ez talán még most is létezik, és háziorvosnál vagy ügyeleten biztos felírják hvégén is.
2009. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
HÁnyásban fekvés már volt, kakiban turkálás is, de ez nem megy!!! Magamban nem bírom elviselni, nem a gyerekben. És őt is amiatt sajnálom, hogy el kell viselje. Egy földigiliszta látványa megbénít, most meg nincs hova meneküljek ezektől.
2009. ápr. 24. 15:11
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Rengeteg fokhagyma, + bélfertőtlenítő tabletta!!!!
2009. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
2009. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Igyatok házipálinkát az fertőtlenít,megöli őket.Komoly.
2009. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
61%

" Magamban nem bírom elviselni, nem a gyerekben. "

Ez meg milyen mondat???A gyerekedben elviseled,magadban nem???Én megőrülnék,ha a gyerekemben lenne és bennem nem.

És én pl.nem is várnék hétfőig.Ezt nem lehet kibírni!!!!Ügyelet vagy valami,gyerekkórház.Hétfőig csak szaporodik!!!!!

Nagyon sajnállak benneteket!!!!

Szerintem ne várjatok hétfőig!!!

Gyógyulást

2009. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg élősködő él az emberi szervezetben normális esetben is, próbálj nem erre gondolni, ha fóbiád van ezektől a dolgoktól, mert minél inkább töröd a fejed, annál rosszabb! Fokhagyma dögivel és mindjárt eltelik ez a két nap...
2009. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A patikamagazin szerint: Tudnia kell, hogy az iskoláskorú gyermekek 30-40%-a fertőzött bélféreggel, és mégsincs sosem semmi bajuk.Persze az Ön gyermeke kisebb, ..

Örülj annak, hogy ez bár kellemetlen, de egyáltalán nem súlyos, és nagyon könnyen kezelhető baj.Szerencsére.

És láttam vmi filmet a sprektumon, ami arról szólt, hogy nemrég fedezték fel, azok a gyerekek, akik kis korukban bélférget kaptak, nagy korokban mind elkerülnek valamilyen súlyos betegséget. Azt sajnos nem jegyeztem meg mit, de tényleg súlyos, ismert és rettegett betegség volt, annyira emlékszem. Hát, ez a jó oldala.

Itass vele borsikafűből főzött teát!


Vagy köménymagolajat, egy cseppet.


Kömény-mag Olajnak Haszna.Nyomtattatott 1744-dik esztendöben.


Ez mindennémü fö fájdalmat el-vészen, ha ember Borban v. Rosa-vizben 3. v. 4. tseppet reggel és éjtszakára bé-vészen. Az Agya-veleit erösitvén siketségét és a' Fülnek zúgását el-oszlatja. A' Gyomort nagyon conserválja, ha reggel 4. tseppet meleg serben bé-vészesz, a' vizelletet igen inditja ha 6. tseppet meleg serbe vészesz, és ha a' gyermeknek rágása vagy geleszta háborgása vagyon, kend-meg a' köldökét véle, mind el-üzi töle és megtsendesiti.

2009. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Idelinkelem Ízbolgó medvehagyma-főzelékét, hátha használ. [link]

Fokhagyma tuti.

2009. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!