Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hol találnék nem fizetős...

Hol találnék nem fizetős Pszichológust vagy Pszichiátert? És melyikhez forduljak?

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy mostanában nagyon sürűn elsírom magam.Ez egyik pillanatról a másikra jön.Van,hogy két napig tök jól érzem magam és aztán megint a sírás jön rám.Arra gondoltam talán azét van ez,mert sokat vagyok egyedül,mert ha valaki itt van nálam tök jól vagyok.Barátnöm nincs olyan akivel össze tudnék járni.Viszont már úgy érzem nem bírom ezt az állapotott.Multkor már a buszon is rám jött a sírás.
2011. febr. 24. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

bemész a házidokihoz és kérsz beutalót a pszichológushoz.

kapsz kb 10 terápiát akkor TB-re. plusz pszichiáter, ahol nem kötelező gyógyszert szedned, ha nem akarsz.

2011. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Körzeti ad beutalót. Pszichiáterhez menj, bár azon kívül, hogy dilibogyókat ír fel, amiknek iszonyú sok és durva mellékhatása van, amik idővel majd ki is jönnek, mást nem fog tenni. Pszichoterapeuták meg sztem vagy csak Amerikában, vagy csak a filmeken olyan jó fejek. Inkább próbáld elfoglalni magad, olvass, netezz. Esetleg azért van, mert nemrégen vagy csak egyedül, és még nem szoktad meg?
2011. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A területileg illetékes szakrendelőt felkeresve juthatsz el Pszichiátriai vagy Ideggyógyászati szakrendelőbe, ahol a pszichés problémáidat orvosolni tudják. Lehet, hogy gyógyszerrel, lehet, hogy pszichoterápiával, ez a probléma alapos megismerése után derülhet ki, illetve attól is függ, mennyire jó szakemberhez kerültél (van olyan pszichiáter, aki megpróbálja a tüneteket elnyomni gyógyszerrel, de vannak szerencsére olyanok is, akik kíváncsiak az okokra, és beszélgetnek veled).


Természetesen ilyen szakrendelésre beutalóval juthatsz el, amit a családorvosod tud adni.


Ezen kívül ha csak "elsírnád" végre valakinek a bánatod, és úgy érzed, már ez is megoldás lehetne, akkor a lelki-segély szolgálatokhoz is fordulhatsz segítségért, akikkel telefonon is tudsz beszélgetni (gugliban találsz ilyet).


Jobbulást kívánok!

2011. febr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!