Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik pszichológust ajánlanát...

Melyik pszichológust ajánlanátok Székesfehérváron? A lelkiismeret és a hozzáállás fontos számomra.

Figyelt kérdés

Egyébként dr. Lakatos László vagy dr. Kökényes Marianna között vacilálok, őket keresőben találtam. Van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban?

Nem akarok se időt, se pénzt pazarolni, ezért a kérdés.


2011. okt. 23. 11:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Szia.Ha rám hallgatsz Dr.Kökényesin nem vacilálsz én ugyanis voltam Nála tök jó a honlapja meg minden ilyen meg olyan pszichoterápia stb.Aztán egy nagy semmi.3x voltam nála első alkalom kb.10 perc kérdezett egy-két dolgot rövid beszélgetés aztán receptek gyógyszerek és elkért 6000ft-ot.Menjek vissza 1 hónap múlva én mentem a 2. alkalom már csupán 5 percet vett igénybe meg is jegyezték a többiek is,hogy igen hamar szórja ki az embereket.Szóval 1 kérdés hangzott el a "hogy van"? nem jól volt a válaszom nem baj szedjem tovább a gyógyszereket akkor már azt sem közölte,hogy mikor menjek legközelebb én kérdeztem rá,hogy akkor most mi legyen? megint menjek 1 hónap múlva na akkor rágtam be mert szintén elkért 5000 ft-ot arra az 5 percre és az 1db receptre.Legközelebb vissza sem mentemén nem adok ki pár recept felírásáért 5000 ft-ot.Nem mentem hozzá többet és nem is fogok!!Ez az én személyes tapasztalaton nem tudom más hogy van vele de ott a rendelőben nem nagyon dicsérte senki.Az az én meglátásom,hogy a nagy semmiért elkéri a nem kevés pénzt a 2 órás rendelése alatt kiszór vagy 20 beteget az egy csomó lóvé de időt alig szán rájuk.
2011. okt. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Ebből nekem az jön le, hogy hanyag és lexarja kivel mi van.

Viszont szerintem te sem voltál elég körültekintő, mert pl. bejelentkezésnél telefonon megkérdezhetted volna tőle, hogy mennyit kér és mit ad cserébe. Valószínű, ha azt mondja 6ezer/5-10perc, el sem mész hozzá.

2011. okt. 23. 12:30
 3/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy beleszólok, de szerinted valaki megmondja telefonba, hogy "6ezer/5-10perc"?
2011. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Ne értsd félre, nem bírálni akartalak.

Én elég konkrét vagyok, úgyhogy egész biztos, mielőtt elmegyek valakihez felteszem neki a kérdést. Ez alól nem tud kibújni, mert kell hogy legyen valamilyen rendszer. Szerintem min. fél óra kell egy kezeléshez. Főleg amikor valaki legelőször megy oda, ott még az egy óra is kevés.

10 perc alatt meg sem tud semmit a páciensről és a problémáiról.

Gondolom ezzel te is egyetértesz.

Találtál azóta valaki mást?

2011. okt. 23. 14:11
 5/27 anonim ***** válasza:
Én nem az első válaszoló voltam - (próbáltam jelezni az elnézést, hogy beleszólókkal) - más magánorvosnál tapasztaltam anno hasonlót, azért szúrtam be kérdésemet. Az árat biztos meg tudod előre érdeklődni, és talán azt, hogy mi fog történni az első ülésen, de azt senki nem fogja hozzátenni, hogy "ezt letudjuk 5-10 perc alatt". Ha meg gyakorlatban megtörténik, egy kelletlen orvosnak most elkezdesz értetlenkedni, hogy "ennyi volt az egész?!"? Szóval nehezebb ez a helyzet, mint amilyennek tűnik. Bár, ha te ilyen leleményes vagy.. tényleg örülök, ha előre ki tudod szűrni a felelőtlen dokikat, de hidd el, van olyan pofátlan ember, aki mint a jó marketinges eladja magát, aztán nem győzi hülyének tettetni magát, hogy "bocsi, vár a következő beteg, ugye megérted?".
2011. okt. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Szia.Első vagyok.Igen találtam de nem pszichológust,pszichiátert ez egy másfajta módszer nem mindenki fogadja el de azért szerencsére egyre többen vannak akik igen még az orvostudomány is.Ez a módszer a hipnózis.Sokat segít!Az az igazság,hogy nem tagadom szükség van orvosokra is de én már sokat csalódtam bennük többek között az ilyenek miatt is.Az sem elhanyagolandó h a gyógyszerek vegyi anyagok és komoly függőséget okozhatnak ráadásul csak elnyomják a tüneteket és nem a kiváltó okot szüntetik meg.Sok sikert!
2011. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a pszichológus inkább gyógyszereket ad, a pszichiáter módszereket. Azért kérdem, mert nem vagyok híve a gyógyszernek én sem. És ez a hipnózis szerintem jó dolog, mert nekem is van néhány gyerekkori sérelmem. Ha jól tudom ez segít abban, vagy tévedek?

Akkor nekem is pszichiáterre lenne szükségem?

2011. okt. 23. 20:20
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj emberek itt nagyon komoly fogalomzavar van, amit helyesbítenék:

1. a pszichiáter ORVOS, aki leginkább gyógyszeresen kezel. Vannak olyan mentális kórképek, ahol rájuk van szükség, mivel a probléma gyógyszert igényel.

2. A pszichológus nem orvos, az esetek nagy részében ő foglalkozik az ún. pszichodiagnosztikával (tehát megállapítja mi a bajod), emellett képzésétől függően általában ők vezetik a PSZICHOTERÁPIÁT.

3. Vannak pszichiÁTEREK, aki egyben pszichoterapeuta képesítéssel is rendelkeznek, ezért ők is jogosultak a pszichoterápiára.

4. Általában a pszichoterápiában a pszichológusok járatosabbak, több fajtájukra szakosodnak.

5. A hipnózis IS pszichoterápiás MÓDSZER, hivatalos, bejegyzett, bevizsgált. DE! Csakis szakképzett terapeutához szabad menni, és akkor HA EZ A TÍPUSÚ MÓDSZER ajánlott a problémára!

6. Minden probléma más módszerrel kezelhető hatékonyan. Bízzuk a szakemberre, a módszer kiválasztását.


A két orvos, akit írtál PSZICHIÁTEREK. Nem pszichológusok!

Ha pszichoterápiát is szeretnél, inkább keress fel egy jó pszichológust. Ha gyógyszer is kell, akkor egyszerre érdemes a kettőhöz járni. (össze szoktak dolgozni)

2011. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy gyógyszer függőséget okoz vagy nem, sokszor utolsó szempont. Vannak kórképek, amit csak gyógyszerrel lehet kezelni, mert nem lelki eredetűek, hanem fizikaiak! Ilyen pl.: a skizofrénia, a mániás-depresszió. Ebben az esetben sajnos csak a kémia segít.


A gyerekkori sérelmeken viszont a pszichoterápia segít, ha ez nem társul súlyos depresszióval, szorongással, öngyilkossági hajlammal.

Remélem segítettem..

2011. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Igen segít ilyen esetekben egyébként 80%-ban a gyerekkori sérelmek traumák szeretethiány okozzák az ilyen problémákat.Dr. Kökényesi pszichiáter mégis alkalmaz pszichoterápiát akkor ezt most nem értem.Illetve hirdeti csak de szerintem nem sűrűn alkalmazza.
2011. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!