Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kell tudni a fogszabályzók...

Mit kell tudni a fogszabályzókról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A fogszabályzósok hogy mosnak fogat? A fogszabályzó felhelyezése fájdalmas? Általában mennyi ideig kell a fogunkon hordani? Mennyibe kerül egy fogszabályzó? Az úgy mond, "rendes" és az átlátszó fogszabályzó? Mit kell tudni az éjszakai fogszabályzókról és tisztán tartásukról?

Köszönöm a válaszokat.


15/L


2011. febr. 25. 15:07
 1/10 anonim válasza:

Ugyanúgy mosnak fogat, mint fogszabályzó nélkül, csak tovább tart és jobban oda kell figyelni, többször kell.

A felhelyezés nem kifejezetten fájdalmas, de nem is kellemes, Inkább az a fájdalmas, amikor állítanak rajta (3-4 hetente).

Nekem két évig volt fent majdnem. Van, akinek kevesebb, de egy év szerintem a minimum.

18 év alatt ingyenes, úgy tudom. Amúgy százezrek kérdése és a fém olcsóbb, mint a többi.

Az éjszakait minden nap kell használni a rendes fogszabályzó levétele után, kb. fél évig. Nekem már letelt a fél év, de még mindig kell heti háromszor. Egy kis dobozkában tartom nappal. Felrakás előtt megmosom fogkrémmel, mintha maga a fog lenne:)

2011. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szija, én a napokba leszek fogszabályzós.. viszonylag olcsó orvoshoz megyünk...(magán orvos)120ezer forint 1 db.. alsó felső együtt 240ezer+az állításokkölcségei.. olyan 5 ezer forint körül van havonta.1-2 évig kell majd hordanom :) kibírom... :P jah és az átlátszó 180 ezer.. de voltunk olyan orvosnál is akinél 180volt a fém, és 250 az átlátszó.. tehát orvosa válogatja az árakat.NAH JÓHÜLYE VAGYOK :D mostnézem h. éjszakait kérdezted.. :D na mostmár mind1 elküldöm ezt is :D őő arról nem tudok anyit csak h. azt több ideig kel hordani.. Én inkább hamarabb rendbe hozom a fogaimat.És még anyit hogy azt az orvos mondja meg hogy milyen fogszabályzó kéne.. állandó vagy nappali.. remélem hasznát tudod veni a válaszomnak. 15/F
2011. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem szeptember óta van, és majdnem 2,5 évig lesz fent, de a Te korodban szerintem még gyorsabban fog menni. amikor felrakják az nem fáj, de a rá következő egy két nap nem túl kellemes (főleg amikor használod a fogaid), viszont tényleg csak rövid ideig rossz. fogatmosni ugyanúgy kell, viszont utána még egy szempillaspirálra hasonlító kis kefével is ki kell tisztítani a közöket (interdentális fogkefe). nekem a fogszabályzó 200 e, de amikor kontrolra megyek az is 2500 Ft. mindig. szóval sajnos nem olcsó dolog. éjszakait úgy tudom legalább fél évig kell majd még hordani, miután levették az állandót.


26/L

2011. febr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D

Hát.. nem gáz, ha fém, csak szeretnék szép fogakat minél hamarabb... :-)

Most sem csúnya :D de van egy kis hézagféle 2 fogam közt... ami "1 kicsit" idegesít -.-'

2011. febr. 25. 15:25
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja igen, azt a kis fogkefét ismerem :-) van is olyanom, azzal szoktam fogmosás után alaposabban "átmosni" a fogaimat. Aztán jöhet a fogselyem ^^ :D

köszönöm a választ :-)

2011. febr. 25. 15:28
 6/10 anonim válasza:
Anyit kérdezhetek h. merre felé laksz? elég megyét ha gondolod.. :) hátha tudok ajánlani szakorvost. Megint én voltam 2. válaszoló 15/F
2011. febr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miskolc közelében :-)

És köszönöm szépen!!!

2011. febr. 25. 17:30
 8/10 anonim válasza:

Szia

Nekem 3 évig volt a fogamon alul-felül és megmondhatom, hogy kimondhatatlanul utáltam már a végére. De esztétikai szempontból megérte, bátran mosolygok, és nem bántam meg.

Csak a hátsó fogaimon tönkretette a fogzománcot....

A fogmosás nagyjából ugyanolyan, de nekem adtak spéci fogkefét.

18 év alatt nem kerül sokba, nekem talán 16000 volt összesen...

2011. febr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hello :-)

16.000???? Komoly?? :O Hűű.. annyiért jó, hogy nem sajnálnám azt a pénzt xD :D

Persze a minőség nagyon fontos!!! Köszönöm a választ.

De az, hogy lehet, hogy tönkretette a hátsó fogzománcod? :S

Ez az orvos hibája? vagy a fogszabályzó?

Egyébként nincs nagy elváltozás a fogaimon.. gondolom nem kéne sokáig hordanom... nem tudom pontosan mitől függ ez, de egyre jobban érdekel ;) lehet, hogy éjszakai is elég lenne...

Egyelőre még 18 év alatt vagyok, nyár legelején leszek 16 éves, és még így is van 2 évem ^^

2011. febr. 26. 18:01
 10/10 anonim válasza:

16ezer? merrefelé laksz? nekem is kéne fogszabályzó bár nekem csak felülre kell mert ott egy kicsit ferdék a fogaim ,mikor elkezdtek kipotyogni nem vártam meg míg magátol kiesék mindig nyomorgattam!:( ezért ferdék

én is köszönöm ha válaszoltok a kérdésemre!:)

2011. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!