Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, már annyira nem...

Mit tegyek, már annyira nem tudom mi van velem? :S

Figyelt kérdés

2009 novemberében kezdtem el fogyózni... leadtam kb. áprilisára jópár kilót, akkor voltam 168 cmhez 47-48 kg. Aztán nem tudtam megállni a fogyásban, és nyárra már csak 45 kg voltam. Tovább fogytam, és most vagyok 43 kg :(

Tudom, hogy van valami étkezési zavarom, csak azt nem, hogy mi.

Anorexia nem lehet, mert eleget eszem. Az orvosilexikon.hu szerint 1780 kcalra lenne szükségem egy nap hogy tartsam a súlyom, de én ennyit nem bírok magamba tuszkolni, csak 1600-1700 körül eszem, mert mániámmá vált az egészéges életmód: napi 20 dkg gyümölcs és 40 dkg zöldség a minimum, ha ennyit nem eszem meg akkor lelkiismeretfurdalásom van, viszont a rostok eltelítenek (barnakenyeret, barnarizst eszem stb) így nem bírok annyit enni. Meg persze havi 2-3szor eszem cukrot, fehérlisztet tartalmazó cuccot, és csak teát iszom natúran v. ásványvizet. zsíros kajákat világéletemben utáltam (sultkrumpli, zsíros húsok, rántotta) így ezeket sem eszem.) De az anorexiások ugye alig esznek egy nap valamit, kb. 200 kcal körül én meg min. 1600-at megeszem, napi 4-5ször étkezem.

Bulémia sem lehet, mert voltak falásrohamaim, jópárszor az utóbbi hónapban (hosszú időn keresztül tiltottam magam az édességtől, cukortól, így havi 2-3szor voltak falásrohamaim. Csak ekkor ettem cukrot, vagy fehérlisztes dolgot, "normális" napjaimon sose.) Próbáltam magam meghánytatni párszor de sosem sikerült -> így nem lehet bulémia sem.

Azt csináltam mindig hogy a "befalásos" nap után tartottam egy almanapot/zöldségnapot, olyan alapon hogy pl. ha 1 embernek 1 nap 2000 kcal kell, akkor 2 napra 2*2000=4000 kcal kell. Szal ha ez az ember 1 nap 3800 kcalt eszik meg, akkor 2. nap 200-at eszik csak => összesen 4000, tehát tuti nem hízik, nem is fogy. Szal mindig almanapokat tartottam, és alig ettem aznap 200 kcalt.

Mostanság viszont egyre inkább kezdem megutálni az ételeket... egyik ismerősöm megkérdezte mi a kedvenc kajám, és nem tudtam mit felelni. Akkor jöttem rá, nincs is kedvencem :( Régebben (1 éve) a milánói makarónit mondtam volna de azóta vega lettem, meg persze mindenféle tortát mondtam volna (de ezeket sem eszem már)

Tudom, régebben cukorfüggő voltam: naponta minimum 2!! szelet csokit/vagy sütit meg kellett ennem, ha nem ettem cukros ételt, rosszul voltam lelkileg. A diétám miatt hagytam el ezeket, aztán a falásrohamaim alatt havi 2-3szor ettem ismét cukrot, mert annyira kívántam az olyan alkalmakkor (hisz ha valamit sokáig tiltunk az emberi szervezettől azt előbb utóbb megkívánjuk) De már falásrohamaim sincsenek, már a cukrot sem akarom... :S

és már az egészséges kajákat sem akarom megenni gyakran, mert kezdek undorodni a kajától, nem tom miért. Sajtoktól, kefirtől, natúr joghurttól (ezeket mind megeszem) is... a barnakenyértől is, pedig tudom hogy egészséges.

Kérlek, ne írjátok hogy menjek dokihoz, mert nem akarok, csak ezt az egyet ne tanácsoljátok. Mondjátok hogy szoktassam magam a több kcalra, vagy mondjátok meg hogy szeressem meg ismét az ételeket vagy nemtom, csak ne mondjátok hogy menjek dokihoz.

Kérlek segítsetek.

17/l


2011. febr. 26. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ortorexia is lehet, ami kényszeres egészséges táplálkozás, szigorú szabályok felállítása az étkezésben, és az azoktól való függés. Valószínűleg egyre szorosabbra akarod húzni ezeket a szabályokat, ezért kezdesz "undorodni" bizonyos kajáktól. De lehet kialakulóban lévő más táplálkozási zavar is.


Fokozatosan vegyél be az étrendedbe egy-egy ételt (akár egytálételt is), amit 1-2 naponta megeszel. Ezt felváltod valami most sűrűn fogyasztott egészséges hamival. Aztán pár hét múlva egy újabbat, aztán ismét. Meglátod, milyen gyorsan haladsz. Ügyelj arra, hogy az új kaják összetevői közt legyen egy-egy összetevő, ami nem kimondottan fogyókúrás (persze azért nem is káros). Pl banán, tészta, szőlő, akármi, amit épp nem eszel rendszeresen.

Így lassan pár plusz kalóriát visszacsempészhetsz az étrendedbe.


Ha 1780 kcal kell a súlytartáshoz, és 1700 körül eszel, akkor ez nem rossz amúgy. Csak nem szabad engedni belőle, és elkezdeni ezt is csökkenteni. Csak tudatosan! Te vagy a főnök, nem a kaják!

2011. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves 17 éves leány!

Ez egy agyament dolog. 168 magas, tininek falni kell, és nem fogyózni. Én nem mondom, hogy menj orvoshoz. Majd elvisznek ha még rosszabbul leszel. Összeszedsz így valami randa nyavaját, mert annyi energia sincs benned, mint egy lepkefingban. Pár éven belül a te szervezetednek táplálni kell egy élő magzatot. De a te szervezeted egy hangyát sem fog tudni feltáplálni. Dehogy menj orvoshoz. Maradj otthon, és lógázd a lábodat.

2011. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!