Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért baj az, ha minden...

Miért baj az, ha minden reggel első gondolatom az, hogy "basszus már megint felébredtem, még mindig vagyok"? Muszáj mindenkinek falni, imádni az életet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez tipikusan depressziós, életunt hozzáállás. Amúgy én is pont ezzel a gondolattal ébredek reggel, sőt, este azzal fekszem, hogy remélem ma szerencsém lesz, és soha többet nem ébredek fel. De sajnos nincs olyan szerencsém, hogy mondjuk megpuszuljak reggelre szénmonoxid-mérgezésben.
2011. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez szerintem nem depressziós hozzáállás.. Mármint az enyém, biztos van aki beteg, és azért látja, így de én teljesen jól vagyok... Csak undorodom a világtól, szerintem gusztustalan, és kiábrándító. Az a baj, hogy valaki mindig van, akinek szüksége van ránk, nekem pl az öt éves öcsém.. Érezhet valamit, mert néha eszébe jut, hogy sírós hangon ezt mondja "Én nem akarom, hogy meghalj!!") és olyankor bűntudatom lesz...
2011. febr. 26. 23:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ejnye már mi van veletek? Az élet él és élni akar! Mindjárt vége a télnek és vele a depinek, még két hét és itt a tavasz. Bírjátok már ki. Higyjétek el, mostanság nagyon sok ilyen ember van mint ti! Frontok sokasága keserítette meg az életünket, a hétköznapjainkat, ez érzékennyé tette az idegrendszert is. Gondoljatok a szépre és jóra!!!!!!
2011. febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Na látod ott a kisöcséd, szeresd, ölelgesd, mert ő is nagyon szeret téged. És nem csak neki van rád szüksége, hanem nagyon sokmindenki másnak.
2011. febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezzel a télelmélettel csak az a baj, hogy engem a tél kicsit feldob.. és ez a feldobott állapotom (=nem csinálok magammal semmit... :D)

Nyáron sokkal jobban előjönnek ezek az érzések, mert süt a nap, mindenki boldog, és ez nem azonosul az "érzelmeimmel"

Én azon kevesek között vagyok, akik örülnek a hosszú télnek :)

2011. febr. 26. 23:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a fal felé, húzd a fejedre a takarót és aludj tovább! :)
2011. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De jó is lenne :) Csak eljön mindig egy ont, amikor már nem tudok tovább aludni, mert túlságosan kialudtam magam X)
2011. febr. 26. 23:17
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Komolyan vannak olyanok,akik azon gondolkodnak,miért élnek?! Tiszta hülyék vagytok?

Menjetek be egy kórházba,ahol kicsi,beteg gyerekek fekszenek hónapokon,éveken keresztül,és osszátok meg velük a beteg hülyeségeiteket,vagy idős nénikkel és bácsikkal,akik minden nap HÁLÁT adnak az életükért... felháborító ez a hozzáállás,komolyan mondom... másnak esélye sincs az életre,egyesek meg azon siránkoznak,hogy élnek? Gratulálok... két-három napot ha eltöltenétek egy gyerekosztályon,ahol rákos beteg gyerekek vannak,azonnal helyrejönne az agyatok...

2011. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez aztán az értelmes hozzáállás! Ha még jobban belelátnék hányan és hogyan szenvednek, attól megjönne a kedvem az élethez? Hát nem hiszem. Én nagyon sajnálom őket, de nem értem, ettől miért kellene jobban akarnom élni.
2011. febr. 27. 20:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok...

Azért kéne akarnod jobban élni,mert akkor szembesülnél azzal,mekkora adomány az,hogy egészséges vagy (bár a mentális egészséged felől vannak kétségeim ezek után a kommentek után),van lehetőséged élni,változtatni,elérni dolgokat... és igen,EZ a hozzáállás,amit én vallok,értelmes. És hogy miért gondolom így? Mert megtanultam értékelni és szeretni az életet,és megtanultam azt,hogy igen,a világ tele van gonosz emberekkel,szar helyzetekkel,de mindig arra kell gondolni,hogy milyenek az esélyeid.Volt olyan ismerősöm,aki kamasz korában halt meg rákosan, mégis az utolsó pillanatig értékelte a legapróbb dolgokat,és ezért tisztelem azokat,akik betegen is meglátják a szépet. De Te nem ezt csinálod,hanem olyasvalamin gondolkodsz,ami másnak "alap"... ezen eltanakodnék a helyedben.

Ahelyett,hogy idegen emberektől kérdezgetnéd,hogy vajon normális-e,hogy minden nap azzal kelsz,hogy életben vagy,kicsit kitekinthetnél az életedre,hogy van-e mit megváltoztatnod ahhoz,hogy másként lásd kicsit a dolgokat...lehet lázadni,meg írni az ellenvéleményt,de remélem,hogy rájössz,micsoda érték az élet,és megtanulod szeretni...sok sikert hozzá.

2011. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!