Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen orvoshoz forduljak...

Milyen orvoshoz forduljak ilyen tünetekkel?

Figyelt kérdés
Minden szeptemberben kezdődött, előtte sosem betegeskedtem... akkor náthás, köhögős beteg voltam 3 hétig (hőemelkedéssel, lázzal). Utána decemberben voltam szintén így két hétig beteg láz, hőemelkedés, köhögés, nátha stb... Majd februárban volt szinte ugyan az, szintén 2 hétig.. a zavaró, hogy állandóan hőemelkedésem van, ha egy kicsit is náthás vagyok. Most is köhögök(megint) és 37,6 fokos hőm van..:/ Milyen orvoshoz menjek már? Háziorvos azt mondta, hogy nem tudja mi bajom lehet és felírt múltkor is 11 darab antibiotikumot!!! SOS! 16/L
2011. márc. 6. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégész. Nem kell beutaló.


Azért egy vérképre a házi is elküldhetne.


Az antibiotikum csak akkor érdemes, ha valamilyen baktérium okozza, vagy fennáll a szövődmény lehetősége.

2011. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lehetseges problema az lehet, hogy nem pihented ki rendesen magad, ugyanis amikor nathas vagy, akkor szigoru agyban fekves, pihenes is kellene a gyogyszeres kezeles mellett, hiszen ez egy gyulladassal jaro betegseg.

Az ezekre valo erzekenyseget fokozhatja a rossz etkezesi szokas, a felszines legzes megszokasa, keves mozgas, rossz keringes, valamint a stressz.

Fogyasszal gyogynovenyteat, citromfubol, cickafarkfubol, mentabol, vagy bodzaviragbol, esetleg a keverekukbol keszultet is.

lehet meg, friss f.hagymat vagy gyombert, s ezt por formajaban is lehet kapni.

Ezek igy segiteni fognak, de nagyon fontos a pihenes.

Amikor mar elmult a betegseged, akkor pedig figyelj oda az etkezesedre, es a rendszeres mozgasra, mivel a mozgasszegeny eletmod is hozzajarulhat ahhoz, hogy legyengult a szervezetedet.

2011. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégész ahol nem ártana egy torokváladék vizsgálat.

Az antibiotikumos terápiának akkor van értelme ha célzott, azaz azt az antibiotikumot írja fel a dokid amire biztosan érzékeny a torkodban lévő baci.

Ha a köhögésed nem múlik pulmonológiára mehetsz még.

2011. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kohogesnek tobb fajtaja van. gorcsos kohoges es valadek okozta kohoges. A suru, sarga kopettel jaro kohoges gyulladasos, a afeher vagy atlatszo kopettel jaro hideg termeszetu.

A kohoges oka lehet megfazas vagy influenza, mikor a nyalka, a valadek lecsorog a horgokbe es a tudobe, ez altalaban tudofertozest okoz! Ez a kohoges eloidezoje.

A kohoges kezelese, kakukkfutea, vagy utifu, s ezt mezzel kell edesiteni.

2011. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos az orvosom eléggé megijesztett, hogy lehet, hogy arcüreg polipom van vagy valami ilyesmi.. :SS a héten megyek fül-orr gégészhez, szorítsatok!:)
2011. márc. 7. 16:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanígy van velem is, állandóan vissza esek.

Tanácsok: aludj sokat, minimum 8 óra, de ha lehet több, igyál sokat: kb 3 litert, mézes meleg teát elsősorban, de ha láázas vagy, a meleg szőlőlénél szerintem nincs jobb.


Próbáld ki a gőzölést, kamillával, ha kicsit eltűnt a lázad, és csak a maradék tünet jelentkezik, és a forró fürdőt.


Köhögésre szokták még ajánlani a lándzsás útifű szirupot, de nekem nem működött most, ahogy a többi gyógyszer sem nagyon.

A lázam 39 fok fölül egy dupla coldrex vitte csak le, úgyhogy jó, ha ebből van otthon.

2011. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!