Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy mióta...

Miért van az, hogy mióta vitaminokat szedek, állandóan beteg vagyok?

Figyelt kérdés
2 éven keresztül abszoltú nem voltam beteg, semmilyen vírus nem fogott rajtam. Fáradékonyság miatt kezdtem el szedni egy nagydózisú multivitamin csomagot, kb. 5 hónapja(Vitaking Multi+), azóta zsinórban jön megfázás után az influenza, aztán megint megfázás..Egyébként egészségesen táplálkozom, reneg gyümölcsöt, zöldséget eszem, sportolok, hónapok óta minden reggel frissen facsart grapefruitlevet iszom..Azért ez nem nevetséges? Mitől lehet ez? 19/L
2011. márc. 9. 00:09
 1/3 A kérdező kommentje:

*abszolút

*rengeteg

2011. márc. 9. 00:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi információból senki nem tudja megmondani. Okozhatta a vitamin is, de lehetett attól független is. Csak annyit tudsz, hogy nem akadályozta meg. A leírtak alapján valószínűbb hogy ártott, mint hogy használt, de ez sem biztos.

Ami viszont tény. Rengeteg vitamingyártó és forgalmazó cég van a világon. A gyógyszergyáraktól kezdve a különböző MLM hálózatokig sokszáz cég verseng a piacon. Az általad választott termék elég noname-nek tűnik, ami bármit tartalmazhat. A honlapjukon (vitaking.eu) sincs fenn erről megnyugtató információ. A kérdéses nevű terméket meg sem találtam. A helyedben ennél sokkal megbízhatóbb minőségű vitamint ennék.


Fáradékonyságra amúgy a multivitamin sem rossz, de elsősorban B-vitamin komplexumra van szükséged, illetve a Ginzeng Ginkgo Bilobával is segít.


Mindenesetre a helyedben elfelejteném ezt a vitakinget, és inkább Nutrilite-ot ennék.

2011. márc. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Soha nem szabad elkezdeni ugy, hogy nem az orvos irja fel, mivel a faradekonysag lehet a stressz miatt is.

Amiket leirtal, mint etkezes es eletmod az igy rendben lenne, tehat elvileg nem lenne szukseged a vit. potlasra, s azt tudnod kell, hogy a vit. tuladagolasa is valthat ki nem kivant tuneteket.

Nem beszelve arrol, hogy mar evek ota nagyon sok gyogyszer hamisitvany van a piacon.

Menj el egy orvosi kivizsgalasra, es ha ugy erzed, hogy vit. hiany, akkor egy vervizsgalat dontse azt el, hogy valoban szukseged van a potlasra.

2011. márc. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!