Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy beteg a szívem?...

Lehet, hogy beteg a szívem? Vagy mi ez az érzés, mintha ugrálna valami?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néha (hetente kb) szokott olyan érzésem lenni a szívemnél, mintha "ugrálna" ott valami. Emellé egy köhögési inger is társul. Mindez pár másodpercig szokott tartani, majd elmúlik. Ilyenkor semmi egyéb "tünetet" nem tapasztalok (szédülés, légszomj, akármi). Eddig is aggasztott egy kicsit, amikor eleőfordult, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.

Viszont ma sokkal tovább, kb 10-15 percig volt jelen ez az érzés. Nagyon megijedtem most, hogy valami baja van a szívemnek, de az az igazság, hogy tényleg semmi más érzés nincs olyankor, nem vagyok rosszul, csak érzem ott azt az "ugrálást".


Ezt a szívem csinálja, vagy esetleg ott a mellkasomban valahol egy izom görcsöl be (néha van, hogy az oldalamban vagy a combomban ugrál egy izom). Nyugtassatok meg, hogy nem a szívemmel van baj!


22/L


2011. okt. 1. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kardiológus!


Csinál szívultrahangot, EKG-t, terheléses EKG-t és máris többet tudsz majd.


Most így hogy mondjon az ember véleményt?! Ugye nem komolyan gondoltad hogy itt segítenek, amikor orvoshoz kellene menned!

2011. okt. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, először menj el dokihoz. Engem is elvitt ugyanez a tünet az orvoshoz. Minden lehetséges vizsgálatot megcsináltak, szerencsére nincs baja a szívemnek. Idegi a dolog. Azért később lett egy hipertóniám és egy tachycardiám, de ezek nem súlyosak.

Viszont éppen a fenti tünetek miatt szoktam le akkor a cigarettáról.

2011. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt reméltem, hogy valaki tudja, milyen érzésről beszélek és mondjuk ő tisztában van azzal, hogy nem a szív csinálja. Ennyi. Nem kell egyből lehülyézni, csak mert nem rohanok azonnal orvoshoz.
2011. okt. 1. 21:27
 4/10 A kérdező kommentje:

Tehát neked is volt ilyen érzésed, és kivizsgálták de nem találtak semmi rosszat a szívednél?


Én nem dohányzom, nem fogyasztok alkoholt. Alapból a vérnyomásom is inkább alacsony )100-110 között).

2011. okt. 1. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen teljesen kivizsgáltak és nem találtak semmit. Ideg, stressz okozza nálam. Azért menj orvoshoz,hogy kiderüljön, lehet, hogy neked sincs különösebb bajod (bízzunk benne)
2011. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja, nekem még halálfélelemmel is párosult,tehát hatványozottan szar volt. Egyszer úgy éreztem, majd kiugrik, máskor meg mintha megállna, össze-vissza vert a ketyegő...
2011. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én egyébként azért nem tartom valószínűnek, hogy a szívemet éreztem, mert azért 10-20 percnyi rossz szívműködésnek biztosan van egyéb tünete is.. a szédülés minimum, de nekem semmi sem volt. Vagy lehetséges minden tünet nélkül egy szívgörcs vagy valami?
2011. okt. 1. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd, nem vagyok orvos, de azt mondom, nem kell az ördögöt a falra festeni...minél előbb menj el és vizsgáltasd ki magad, már csak azért is, hogy megnyugodj.

Nekem kb 10-20 perc volt egy-egy ilyen össze-vissza kalimpálás. Hány éves vagy?

2011. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, 22
2011. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok stressz miatt (utólagosan is) lehetséges, hogy időnként "botlik" a szíved, az csinál pl. ilyen érzést.


Ha ez az érzés sűrűn jelentkezik, akkor mindenképpen menj el legalább a háziorvoshoz, ált. ott is van EKG. Nem kell megijedni, túldramatizálni a dolgot, de elbagatellizálni sem érdemes. Soha nem tudhatod, hogy mennyire életmentő, ha fiatalon észrevesznek valamit, ami akkor könnyen gyógyítható, később viszont már komplikáltabb.

2011. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!