Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy autista/asperger beteg...

Egy autista/asperger beteg osztálytársam minden nap megver, megaláz. Mit tudok kezdeni a helyzettel? 17/f

Figyelt kérdés
Tudom hogy szerencsétlen nem tehet róla hogy elmebeteg, de azért elég nehéz eltűrni hogy minden nap suliban ok nélkül ököllel veri a fejem, belenyiomja az arcoma wc kagylóba. Szó szerint egy agresszív vadállat. Ha mondok neki valamit nem érti meg és azt hiszi hülyéskedek vele és erre hirtelen rámtámad mint egy bolond. Utálom ezta gyereket a testtartása tiszta alekosz foroga szeme, semmi érzelmivilága nincs csak egy dühöngő vadállat. Mit tudok vele kezdeni? esetleg beszéljem rá hogy szedjen valami antipszichotikumot? Valahogy le kell állítani... Veletek volt már ahsonló?? Tapasztalatok??
2011. okt. 13. 15:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg az igazgatóval. Ha ilyen vadállat, nem a te iskoládban van a helye.
2011. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az egész osztály ki van borulva miatta. Mindenkibe belemegy a folyosón, büdös mint egy malac, semmit nem ad magára.. Két héten keresztül ugyan abban a ruhában van. Ilyen az összes autista vagy ő csak"" a súlyosabb esetek közé tartozik?? Az ilyeneket életük végéig kényszerzubbonyban kéne tartani
2011. okt. 13. 15:13
 3/21 anonim ***** válasza:
És mit erre a szülők, szülői közösség?
2011. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Annyira nem tipikus autista/aspergeres, hogy inkább őket szokták verni/megalázni a suliban. (Tapasztalat. Személyes.)


Az hogy nem tehet róla egy vicc. Az Asperger-szindróma a szociális készségek zavara, nem elmebaj, ha valaki nem ura a tetteinek, akkor ott már komolyabb a baj és segítségre szorul. Nem igaz, hogy nem jelzitek senkinek. Hogy nem tesztek feljelentést.

2011. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudod megverni őt?
2011. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Speciális iskolába kellene járnia, ha ennyire antiszociális. De ezt a szülőknek, tanároknak, igazgatónak kellene elintézni. Nem értem, miért nem foglalkoznak vele.
2011. okt. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

06:50-es vagyok


Egyébként ezek tényleg nem autisztikus tünetek.

2011. okt. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 jucus75 ***** válasza:
95%
A fiam Asperger-szindrómás és ismerek hasonló problémával rendelkező gyerekek szüleit. Egy ilyen fiú sose támad ok nélkül. Azt írod, ha szólsz hozzá, akkor ezt meg azt csinálja. Esetleg nem provokálod? Mert a fiamat csak úgy heccből szokták, mert az olyan igzi, amikor lehet szólni ártatlanul a tanárnak hogy nézze, mit csinált... Csak épp az előzményről mély hallgatásba burkolóznak a tanúk. Hát ne szólj hozzá.
2011. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
98%
Szerintem nem aspergerről van itt szó, a szindrómában szenvedők sokkal inkább áldozatok, mint elkövetők. Tudom, hisz én is ebben a szindrómában szenvedek. Az agresszió előfordulhat, de nem jellemző, főleg nem rendszeresen, Szenzoros túlterheltség (overload) előfordulhat, ami az ingerfeldolgozás zavarát jelenti, azaz elege lehet a túl zajos környezettől é/v túl sok embertől a környezetében, a viselkedés ilyenkor passzív (haza akar menni, egyedüllét vágy, stb). Ha eltávolítani nem lehet, akkor a legjobb, ha néha kiengedik óráról egy olyan helyre, ami védett a túl sok ingertől, és nyugodt (pl. Könyvtár), és a szünetekben is jobb, ha van lehetősége az elvonulásra.
2011. nov. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Az autizmus és az Asperger-szindróma nem teljesen ugyanaz. Az utóbbi az előbbi enyhébb változata. Azért nem mindegy.


Egy vélhetően Asperger-es.

2012. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!