Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet belőle bajom ha minden...

Lehet belőle bajom ha minden nap 2kor fekszem le és 6kor kelek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Hosszútávon nem egészséges az biztos, legalább 6 órát aludj egy nap, de a legjobb ha 8-at.
2011. márc. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
én már lassan 3 hónapja 2-3 órákat alszok éjszaka... De délután alszok mindig kb. 4 órát...
2011. márc. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kimerült leszel,nem tudsz rendes koncentrálni a sulira,munkádra...Ha vezetsz akkor pedig nem csak magadnak árthatsz hanem ártatlan embereknek is...Amúgy én is keveset alszok,max 4 órát már legalább 1 éve...de érzem,hogy sokáig már nem csinálhatom mert már a kinézetemen is látszik a fáradtság...szóval valahogy az életvitelen változtatni kell mindenképp !
2011. márc. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
vagy ha tudod délután próbáld bepótolni kicsit...én is néha utazás közben szunyókálok kicsit :D
2011. márc. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Keress rá, hogy az alvásmegvonás (sleep deprivation ha az angol megy) milyen eredményekhez vezethez. Sok helyen alkalmazzák és alkalmazták kínzásként, kínvallatáshoz.

Dióhéjban a túl kevés alvás lehetséges hatásai hosszútávon: súlyosan romlik a koncentrációs képességed, a fizikai aktivitásod és erőnléted, ingerültebb, akaratgyengébb, befolyásolhatóbb és figyelmetlenebb lehetsz, csökken az ingerküszöböd, sokat hibázol, nagyon belassul a reakcióidőd (fokozott balesetveszély!), hajlamosabb lehetsz agyi elbutulásra, kapkodásra, meggondolatlan döntésekre, stresszre, depresszióra, szorongásra, emésztési problémák léphetnek fel, és az élettartamod is megrövidítheti.

2011. márc. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Link is van, ha tudsz angolul. :)

[link]

2011. márc. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem ha teheted feküdj le kicsit hamarabb , de ha alvásproblémáid vannak akkor igyál nyugtató teát , nekem segít. De ha azért fekszel későn mert dolgozol , vagy bulizol.....hát akkor te érzed , hogy jó-e a szervezetednek vagy nem.
2011. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem inkább többet aludj!Egy nap kb. 8-10órár kell aludni!Úgyhogy szerintem aludj többet
2011. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!