Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valaki segítsen. Már élni...

Valaki segítsen. Már élni sincs kedvem! Ki hogy kezeli a refluxot? Valaki meggyógyult már belőle?!

Figyelt kérdés
Soha nem voltam beteges!itt vagyok 26 éves,kb.1 éve kínlódok a gyomorommal..voltam vizsgálaton,kiderült refluxom van.Kaptam gyógyszert,hiába mondtam nem használ ez a hatóanyag csak felírták!most szedem a 4.fajta savlekötőt..most is tiszta savas vagyok..fáj a gyomrom,hányingerem van!elegem van,ez van minden nap.Fáj a hasam is lent,fogalmam sincs miért!!Tönre teszi az életem,van egy gyerekem,párom és én állandóan rosszul vagyok..
2011. okt. 16. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ajánlatos reggelenként éhgyomorra egy kis Salvus vizet inni(szólok, hogy rossz íze van).

Gonolom alapból kerülöd a savas ételeket, de a fordított étkezés javasolt, azaz először a másodikat, a szilárd ételt eszed és utána a levest.

Evés után nem szabad lefeküdni aludni, és szerintem keress egy másik orvost, aki ír fel mást is ha megkéred.

2011. okt. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! én a Rapyprextől egészen jól viselem, de most az is hiánycikk lett....

13 éve küzködök vele, de meggyógyítani nem lehet, csak a tüneteket tompítani.

Gondolhatod, velem is hányfélét beszedettek, eredménytelenül.

puffadás, hányinger, rossz közérzet.

Mire végre hatott egy gyógyszer, akkor meg hiánycikk lesz.

Nagyon megértelek, mert szörnyű, hogy míg mások jóízűen esznek, a refluxos rosszul van, és legszívesebben világgá menne.

Remélem megtalálják szamodra is a megfelelő gyógyszert és jobban leszel.

Rennie vagy Alusonil mindig legyen kéznél, mert ezek valóban jó savlekötők, de csak a savra hatnak, magát a betegséget nem gyógyítják.

szívből kívánok mielőbbi jobbulást.

üdv- egy sorstárs

2011. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan mintha azt írtad volna le ami velem van.4 hónapja kezdődött.Ugyanez.Tegnap egész nap pörögtem, tök jó volt minden, vidáman keltem, elmentem a boltba és majd összeestem.

Az orvosoknak mondom a dolgaim és 2 hónapja kihírdettek pánikbetegnek.Szerintük a gyomor panaszok nem magyaráznak rossulléteket!!!!!!!!!!!!!Addig beszélték belém, hogy végül elmentem pszihológushoz, aki azt mondta nem érti mit keresek ott, ez nem pszihoszomatikus.

A legnagyobb nyomorom, hogy az életem (párkapcsolat munka) Budapesten vár, én viszont el se tudom képzelni hogy, hogy megyek vissza(300km-re vagyoka szüleimnél)vagy hogy vonatra üljek vagy intézzem az életem.Szóval amíg várom a csodát hoyg kikezeljenek, addigra olyan félelmekkel vagyok teli, hoyg kicsinál az egész.


Én is 25 éves vagyok, és én se voltam soha beteg.Mindenkinél jobban megértelek.Bár még annyit, hoyg én 3 hónapja könyörgök az orvosoknak, hoyg állapítsák meg a refluxot, mert tök egyértelmű tüneteim voltak, de nem láttak semmit tükrözésnél.

Orvost váltottam, a héten mondta ki az új doki.A refllux egy olyan speciális vállfaja, amit 20 éve nem látott.


Én ha őszintén tanácsot adhatnék neked, akkor azt mondanám, hoyg válts orvost, akibe megreng a bizalom, mert nem érti hoyg az ötödik savlekötő se használ azzal kár tovább.

Én most nem szedhetek tíz napig gyógyszert hoyg nézzék a Helicobactert, aztán kombinált(!!!-tehát nem csak egy fajta savlekötőt, hanem olyan gyógyszert is adnak, ami annak hatását erősíti)kiegészíti a gyógyszer eredményét.

Egy sorstársam feltétlen figyelmembe ajánlotta a telki magánklinikát, ott is egy orvosnőt ajánlott, aki nem leráz, hanem presztízs kérdésnek tekinti, hoyg kikúráljon, a jövő héten megkapom a számát, szívesen megadom, szóval ha kell, újra írok.


Úristen, annyira de annyira tudom hoyg min mész keresztül.Borzasztóan sajnálom.Nekem a héten valamelyest visszajött az életkedvem, de az utolsó hónap már pokol volt számomra.Eddig nem is hallottam erről a betegségről, most meg.....ááá!

A jövőhéten kezdek egy egy hónapos kúrát, nem tudom milyen erdményű lesz, de gy kedves ismerősöm azt mondta, őt egy hónap alatt rendbe tette.

Egy hónapig nem evett húst, és propoliszból készült teát ivott.Ha végigcsináltam megírom!!!

Jaj, remélem lesz valami megoldás mindkettőnknek.Kitartást, nagyon szurkolok!!!!

2011. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!teljesen mindegy mit eszem szinte...pl.hagyma,paprika,paradicsom ezektől semmi bajom..ma nem is ettem semmi olyat..végig ég a nyelőcsövem,rámjön a köhögési roham,és ahogy köhögök érzem,hogy jön a sav!ilyen már rég nem volt..remélem használ valamit ez az új gyógyszer,4 napig nem szedtem semmit lehet azért vagyok így.Csütörtök óta szedem az újat.Egy főorvos asszony írta ki az esomeprazolt,mondtam neki,hogy az emozul nem jó..erre kiírta a másikat.kiderült,hogy az emozulnak is esomeprazol a hatóanyaga!!!tehát semmit nem ért,de hiába mondtam..itt a háziorvos meg az időjárásra fogja..mert ősz..akkor több a sav!!én nem megyek mégegyszer tükrözésre!!!Békés megyéből írok..sokra nem megyek pesti orvosokkal..
2011. okt. 16. 12:24
 5/6 anonim ***** válasza:

12.11 es vagyok.Én sem jártam a pesti klinikán, de nagyon ajánlották.Sajnos én is vidéken vagyok még.

Amitől viszont a nyelőégésed és torokégésed garantáltan el fog múlni, az a virágpor.Ha falun éltek egyszerűbb termelőbb találni, méhészt.Hűtőben kell tartani, hoyg ne párologjon el az illóolaj.Egy nap altt már éreztem a hatását, de kúra szerűen kell, a torokégést, nyelőcsőégést szinte azonnal tompítja, és utána alig érezni.

2011. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
állítólag, ha gabona ételeket eszel reggelente, akkor elmúlik (makrobiotika) és más vki meg azt mondta, hogy cirtom levet iszik frissen facsarva minden reggel és attól is jott lett neki. esetleg próbáld ki ezeket.
2011. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!