Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elpuhultam, rosszul érzem...

Elpuhultam, rosszul érzem magam a bőrömben. Hogyan sportolhatnék, ha se időm, se pénzem, se akaraterőm nincsen?

Figyelt kérdés
Régen kick-box-oltam,aerobikoztam,bicajoztam,túráztam...elmúltam harminc,és abbahagytam a sportolást. a munkám rendszertelen,nem tudok időre járni tornára,valamint nincs is alkalmanként 1000 forintom erre,hiszen heti eggyel mit sem érnék. fitness DVD-kel Dunát tudnék rekeszteni,minden típusból van a jógától a zumbáig,de egyszerűen nincs motivációm,hogy csináljam. van frankó bicajom,de egyedül bringázni baromi unalmas és veszélyes is. barátaim,ismerőseim nincsenek,akikkel együtt sportolhatnék. túrázni már nem tudok,a térdem nagyon fáj terhelésre. taposógépem van,de szintén unom. régebben volt szobabicajom,a ruhákat teregettem rá. most talán lenne hozzá kedvem,de nem fér el a lakásomban. nem eszek sokat,ezért a súlyfeleslegem nem jelentős,de akkor is fogynom és főként feszesednem kellene,mert még pár év tunyulás,és visszafordíthatatlan lesz a folyamat. ötleteket várok olcsó sportra,motivációnövelésre,fogyásra,étrendre...stb.
2011. márc. 23. 10:07
 1/6 anonim válasza:

Üdv,ha nincs akaraterőd és valami célod akkor felejtsd el az edzést.Először arra a pontra juss el hogy rá vedd magad arra,hogy esténként vagy amikor az időd engedi menj el sétálni,vagy vegyél kézi súlyzót és otthon picepszezz,tricepszezz,csinálj külön féle hasgyakorlatokat ez pénzbe sem kerül.De a legjobb megoldást abban látnám ha el mennél kondizni havi 5-6 ezerért,akkor és annyit mész le amennyiszer szeretnél.

Én is el voltam tunyulva,de rávettem magam arra hogy jobb ha el megyek box edzésre,meg kondiba mint hogy bent tespedjek a szobában!Valamit találj ki,jön a jó idő nem jó ha nem vagy mozgásban!

2011. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindig arra gondolok, hogy jobban érzem magam a sporttól :). És ez mennyire sokat ér az életben, egy jobb közérzet.
2011. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"szeresd onmagad"!

Ez a legfontosabb, es akkor mar odafigyelsz arra, hogy "nehervadjon" el.

A gyermekem lehetnel, tehat tudom, hogy mirol van szo. Tehat a szervezetunk olyan, mint egy noveny, egy "rozsa".

Megjelenik a bimbo, majd a virag, s amikor nem gondoskodsz a megfelelo taplalasarol, akkor az elkezd hervadni!

Mindenzt ingyen meglehet valositani, hiszen nagyon sok lehetoseg adott erre, de a legfontosabb az elhatarozas, az akarat es a kitartas!

En is voltam mar hasonlo helyzetben, de mindig "feltudtam" allni, mert ereztem azt, hogy rossz a kozerzetem es neheznek ereztem meg onmagam is, holott nem volt jelen sulyfelesleg.

Nekem ennyi eleg volt ahhoz, hogy elkezdjek valamit, s igy mindig olyan mozgast valasztok, amihez kedvem is van.

Erobic, futas, joga, tanc stb., tehat van mibol valogatni, de Te dontod el, hogy melyiket vegzed. Nagyon fontos, h ogy orommel vegezd, s igy mar felfrissulsz pl.

Valtoztasd meg az etkezesi szokasodat, de nagyon fontos, hogy a Te ized szerint tortenjen az, amit elfogyasztani akarsz, hiszen ez a lenyege, hogy egeszseges legyel.

Kezdjel el setalni a friss levegon, aztan mar hianyozni fog a napi mozgas.

2011. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat. a konditerem puhány háziasszonyként nem túl vonzó perspektíva,viszont igazatok van-elég valahol elkezdeni,séta,kocogás,itthoni rövidebb gimnasztika. a kérdés kiírása óta mozogtam is,és estefelé még elballagok boltba,ahová eddig kocsival jártam,pedig csak 2km oda-vissza.
2011. márc. 23. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:

A Geri-jogat nezd meg a youtuben. Fantasztikus! En mivel szeretem a valatoztatast, igy nem jellemzo RAm, hogy egyfele mozgasi format vegzek, s igy kerultem kapcsolatba a jogaval is, mar 20 eve.

Ezt a DVD-t most szereztem be, es mar 3 nap utan ereztem a frissito hatasat, persze kozben mar ehgyomorra ittam a friss leveket, vagy a gyogyteakat is.

En is hasonloan ereztem Magam, s mindig erobikoztam is, de most valahogy nem igazan vagytam ra, s igy kezdtem el ezt, de mar kocogni is jarok!

Na es Enis kevesebbet hasznalom a kocsimat, tehat amikor tehetem, akkor jo messze parkolok, es gyalogosan intezkedem!

2011. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,megnézem.
2011. márc. 24. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!