Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet "felesleges" a véradás?

Lehet "felesleges" a véradás?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan, hogy egy típusú vérből túl sok van, mert pl minden második embernek olyan van és ezáltal csak felesleggé válik...?

Lehet, hogy buta a kérdés, de azért ne szóljatok le.. :$

(18 éves vagyok, most mennék vért adni először, és hát szeretnék mindent megtudni róla..)


2011. ápr. 5. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A véradás soha nem felesleges. Rengeteg féle vérből készült készitmény van, és nagyon sokra van szükség.
2011. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

és nincs olyan hogy rengetegen adnak, és egyszerűen, mire eljutna odáig egyszerűen "lejár" a vér? Meddig lehet egyáltalán tárolni?

2011. ápr. 5. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel nagyjából olyan arányban van szükség különféle vérre, mint ahányan adnak, így nincs felesleges vér.
2011. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan hogy megromlik, mert nagyon sokáig tárolják nem hiszem hogy előfordul. Feldolgozva nagyon sokáig felhasználható.
2011. ápr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Csak biztatni tudlak, hogy bátran adj vért! Nincs felesleges vér! minden cseppre szükség van, és minden alkalommal, ahányszor adsz, életeket mentesz vele! Az hogy egy adott vércsoportból több van, és így többen adnak olyan vért egyáltalán nem baj, hisz az ilyen vérre (pont azért, mert gyakori) nagyobb szükség is van!

kb hetvenszeres véradó vagyok, és amíg az isten is lehetővé teszi menni fogok, hisz azoknak az embereknek az életben maradása függhet attól, hogy én vállalom e ezt! És nem utolsó sorban nekem is jó tesz, hisz rám is figyelnek, és ha van valami, hamarabb észre veszik, mintha sosem járnék orvoshoz!

szóval csak bátran adj vért, hidd el, örülni fognak neked! :)

És köszönöm neked, embertársaim nevében is, hogy meg teszed ezt az áldozatot értük!

2011. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!