Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni éjszaka...

Miért nem tudok aludni éjszaka még akkor sem, amikor tényleg fáradt vagyok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl sok stressz alatt jelenleg és nem is eszem sokat lefekvés előtt, de egyszerűen órákat forgolódom, mire el tudok aludni. Miért van ez így? Van olyan is, hogy nap közben ezért szívesen aludnék pár órát, de ha nem teszem ezt, akkor sem tudok éjjel végig aludni.
2009. febr. 28. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Próbálj beütemezni valami fárasztó dolgot a napodba. Mondjuk este leszaladsz egy órára kocogni.

A sportolás alapvetően jót tesz az álmunknak.

2009. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Először is lazulj el, ne gondolkozz! Figyelj a levegővételedre, csak arra koncentrálj, semmi másra. Ha így sem megy,próbálj meg homeopátiás készítményeket, pl:Hova. Naturland nyugtató teakeverék stb. Természetes készítmények növényekből készül, nincs mellékhatásuk. Lefekvés előtt fél órával vedd be. Valóban a sport jót tesz, de ne közvetlen lefekvés előtt csináld, mert az felpörget, hagyj időt a szervezetednek, hogy lenyugodjon, utána vegyél egy jó fürdőt, a fürdő vízbe is tehetsz Krauter-Kur-Bad-ot(gyógyszertárba,drogériákba kapható), ez is nyugtat, ellazít.

itt egy oldal:

[link]

Sajnos nekem már ezek nem segítettek, addig fajult a dolog, hogy szorongásos depressziba estem. Jelenleg nyugtatókon, antidepresszánsokon élek. Mert másképp egy órát sem tudnék aludni. A rekordom 12 nap nem alvás. Teljesen kikészültem.

Neked sok sikert,remélem beválik!!!

Majd írd meg, hogy vagy.

hehai20@gmail.com-ra

Köszi!

Szia!

2009. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi nem jól írtam.

hehahi20@gmail.com-ra írj légyszi!

2009. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg jó lenne fizikailag kifáradni, de nem nagyon tehetem meg, hogy elmegyek itthonról vagy erre időt fordítok, mert van egy 3 hónapos babám, akire egyedül vigyázok egész nap. Sokat fekszünk az ágyban/ülünk nap közben a szoptatás miatt. Talán ez is közrejátszik abban, hogy aztán éjjel nem tudok aludni. Már a terhességem előtt is nagyon nehezen tudtam elaludni, a terhesség alatt viszont nem nagyon volt ilyen problémám, majd utána újra visszatért.
2009. febr. 28. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Lézezik szülés utáni depresszió, ami alvás zavart okozhat, vki öngyilkosságot követ el...! Nem tudom mért van ez. Elmúlik ez idővel ez, fel a fejjel!

Neveld a kicsit szeretsd nagyon! Gyakrabban sétálj vele kinn, szeret a pici is levegőn lenni, főleg aludni:)!

Gratulálok a babádhoz:)!!!

2009. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia


énis nehez tudok elalaludni de sokkal gyorsabban eltudok aludni ha pl halgatok valamilyen rádiót ami beszélgetnek, pl MR1 en általába szoktak..

vagy valamilyen nyugtató ,relaxációs zene is elég jó, és pl figyelj a lélegzeted vételére hogy elképzeled h a levegő beáramlik az orrodon végigg a tűdőbe és onnan ki a szádon át, engem el tud lazítani és nem arra gondolsz h elakarok aludni..

2010. máj. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Anetalia ***** válasza:
100%

Valamikor én se tudtam aludni.

Most már szinte 8kor fáradt .

Feküdj és ne fordulj meg.

Én így szoktam.

2011. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
vegyél be egy altatót :)
2011. okt. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Keres valahol egy olyan konyvet, aminek a tartalma abszolut nem erdekel. Nekem ilyen peldaul a sulis kemia konyv. Ha barmilyen aktiv vagyok agyilag ejfel utan, es eloveszem, hat az 5. sor utan olyanokat asitok, hogy az mar szornyu, es utana egykettore elalszok. :)
2012. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 netudmeg1997 válasza:
41%
hogy mi? 12nap nem alvás? neked elmetek otthonrol kia faszom veszibe ezt a szart 4nap után az agyad kikapcsol és nem tudsz beszélni és hallucinálsz -.-
2014. okt. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!