Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen módszerrel szoktathatná...

Milyen módszerrel szoktathatnám a szervezetem hozzá, hogy az ideális,2-2,5l folyadékot bevigyem a szervezetembe?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem kívánom a folyadékot, kényszerből iszom. De így is csak max 1-1,5l szerencsés esetben. Hát még ha nem is figyelek oda rá, az katasztrófa.

Tudom, hogy ez nagyon nincs így jól, mert sok mindenre kihat.


2011. ápr. 6. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1.kezd el reggel. meglepő, hogy reggelire meg lehet inni 1liter folyadékot, ha azonnal elkezded.

2.mindyg legyen nálad egy üveg és tudd, hogy mennyit ittál addig. nem egyszerre kell ledönteni, csak kortyolgass folyamatosan. az első hetet nehezebb kibírni (álandóan WC-re fogsz rohangálni) utána a szervezeted hozzászokik és kívánni fogod.

2011. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én 3 deciket iszok naponta. Senki nem hiszi el, ha azt mondom, hogy kényszerből iszom. A bőröm iszonyatosan száraz, repedezik. A bőrgyógyász (aki háziorvos is) semmit nem ad rá, mondván, hogy inni kell. Remélem, hogy most vagyok túl egy betegségen, a folyadék bevitelemmel kapcsolatosan a belgyógyászom is meglepődött, nem értette a dolgot, de elfogadta. Én azzal próbálkoztam, hogy folyamatosan mindig mellettem volt egy 1/2 literes palack folyadék. Így a napi 1/2 litert azért letuszkoltam. A doki ajánlotta, hogy igyak édes löttyöt, amire talán szomjasabb leszek. Csak én nem vagyok az édes ízek híve, így nem tudtam meginni. Jobb ötletem nekem sincs, de kíváncsi vagyok, hátha másoknak lesz.
2011. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 2-3 kortyonként iszom, egész nap folyamatosan, rengeteget. Ezt többször megszakítom 1 bögre teával vagy egyéb dolgokal. Evés után mindig szomjas vagyok (meg közben is), akkor megiszom 1 egész pohár vizet.


De eszedbe ne jusson 1 liter vizet meginni egyszerre, attól már "vízmérgezést" lehet kapni.


Mindig legyen nálad egy üveg víz, és folyamatosan kortyolgasd. Hamar megszokod.

2011. ápr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Úristen. Csoda, hogy a veséd még nem fáj. Próbálkoztál esetleg teával?


Kérdezőnek: nekem múltkor ki kellett tisztítanom a vesémet és egyszerűen csináltam. Tudom, hogy 2dcl a benti poharam. Megfogadtam, hogy a munkahelyen megiszok 10 pohár vizet abból a pohárból, akkor megvan a 2l és otthon még úgyis iszok. Sikerült betartanom és másnap már nem fájt a vesém. Tehát döntés és akarat erő. Itt bent mindig egy jó nagy bögre teával kezdem a napot. Már hozzászoktam, pedig régebben sosem ittam reggel.

Amit viszont én nem bírok az az, hogy felkelés után igyak vizet. Múltkor próbáltam, de majdnem visszajött. Nem tudom miért.

2011. ápr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A teát nem nagyon szeretem, bár abban lenne némi plusz hasznos anyag. A víz mindig kéznél lehet.

A válaszokból úgy tűnik, marad a kényszeres, szisztematikus ivás.


Különös, eddig nem sokat törődtem azzal, hogy "működjem", működtem anélkül is. Egyre inkább azt veszem észre, hogy ez a nem törődés kezdi megbosszulni magát. Most kapkodok fűhöz, fához és nehezíti még a dolgom, hogy e közben gyakran falakba ütközöm.

2011. ápr. 6. 10:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Nekem ez sem használt, de még egy lehetőség: próbálj sós ételeket enni (chips, ropi stb)
2011. ápr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Éppen mostanában cáfolták meg kutatók,hogy ennyi vizet kell inni, ez a szocializmusban lett kitalálva és azóta is az emberek ezt hiszik, valójában a szervezet tudja, mennyi folyadékot kell inni. Nem csak ivással viszünk be folyadékot,hanem az ételekkel is.
2011. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Márpedig a szervezetnek szüksége van a napi 2-3 liter folyadékra simán, ez pedig a szocializmustól független. Tölts tele egy nagy 2 literes flakont vízzel és idd azt egész nap, legyen az a cél, hogy annyit minimum meg kell innod a nap folyamán.

Én mondjuk 4-5 litert is megiszok egy nap, de ez én vagyok :)


Ja, és a szervezetednek VÍZRE van szüksége, nem kólára, narancslére, ice teára.

2011. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Aki nagyon keveset iszik, annak már gyakorlatilag mindegy, hogy mit iszik (napi 3 decis vagyok). Folyadék az folyadék. Már a levest is annak számolom.


Hasi CT-re küldtek, ahol meg kellett innom 1,5-2 liter folyadékot. Hát kb. úgy néztem ki utána mintha 7 hónapos terhes lettem volna :)

2011. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, egy cipőben járunk... Én is ugyanezzel küszködök, alig iszok, sokszor a folyadékok helyett inkább joghurtitalokat iszok, nagyon kevés a napi folyadékbevitelem, az anyagcserém pedig túl lassú, úgyhogy elhatároztam én is,hogy változtatok, és minimum 2 liter folyadékot megiszok mindennap. Az elhatározás egy hétig tartott...


Én csak vízből és tejből tudok jót inni, a teát nem igazán szeretem, úgyhogy maradtam a víznél...Volt nálam egy fél literes üveg egész nap és fokozatosan ittam meg.Egyik nap pedig nagy nehezen egy liter teát is "leerőszakoltam" víz helyett.


Az egésznek annyi lett az eredménye, hogy végül már a folyadékok gondolatától is rosszul voltam, gyakorlatilag fél óránként SZALADTAM a WC-re (pedig én órákig is képes vagyok visszatartani), minden reggel teljesen be volt dagadva a kezem, az arcom, a lábaim, a szemem, minden, és semmivel sem lett gyorsabb az emésztésem, úgyhogy úgy döntöttem, igyon két litert naponta akinek igényli a szervezete, én ezek után annyit iszok,amennyi jólesik, ha fizikailag aktívabb napjaim vannak,akkor többet, ha itthon ülök,és nem kívánok többet, akkor 3 decit és kész. Én így érzem jól magam, ha igény szerint iszok.


25/N

2011. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!