Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Leesett a lázmérőm a polcról,...

Leesett a lázmérőm a polcról, de a dobozában, és nem tört el, viszont azóta összevissza mér, mit csináljak vele? :S

Figyelt kérdés
Reggel véletlenül leesett a komódomról, higanyos lázmérőről van szó, eddig semmi baja nem volt."Külsérelmi nyom" most sincs rajta, de láthatóan "megszakadt" benne a higanyoszlop, két külön részre, és azóta pillanatok alatt felszalad 39-ig, és ahogy szobahőmérsékletre kerül,azonnal elkezd lefelé kúszni a higanyszál,de nagyon gyorsan és pár másodperc alatt lemegy 36 alá.Próbáltam lerázni, hátha "összeáll újra" a dolog,de nem sikerült:S Járt már valaki hasonlóan lázmérővel?? Szerintetek mit csináljak vele? Nem akarom kidobni,mert már sehol nem lehet kapni, a digitálisak pedig egy kalap ****-t sem érnek:(
2011. ápr. 7. 11:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
11%
De most ezt tényleg kiírod ide?????????? Ennyire unatkozol????? Dobd ki és vegyél ujjat. Meg ennyi ésszel remélem már nyeltél le belölle egy kis higanyt is. Miért kel ilyen kérdéssel terhelni a szervert?
2011. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit kezdeni. JAVÍTHATATLAN.

Én meg vagyok elégedve a digitálissal is de ha neked az nem jön be vegyél alkoholosat.

2011. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Először válaszoló, segítőkész emberkének: a "belőle" az egy L.

A kérdezőnek: ez veszélyes hulladéknak számít menj el patikába, szerintem visszaveszik, ne a szemétbe dobd. És hát, szerezz egy újat, tuti, hogy lehet kapni még ilyet is, a digitális valóban elég pontatlan.

2011. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban lehet kapni higanyos lázmérőt is, egy ezres körül van, úgyhogy dobd ki nyugodtan.
2011. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

1.:Ezt az oldalt erre a célra találták ki...Láttam én itt már ezerszer hülyébb kérdéseket, sőt,előszeretettel küldöm őket a F**kyeah GYIK-re...

2.:Nem a számban mérem a lázamat...

3.:Mivel leírtam, hogy a higanyos lázmérőt KIVONTÁK A FORGALOMBÓL, ergo, NEM LEHET KAPNI SEHOL, így ha van rá mód, hogy valamit kezdjek az enyémmel, inkább megpróbálnám...

4.:Szerinted egy teljesen sértetlen lázmérőből hogy szivárog ki a higany??Átszublimál az üvegen? (nem repedt meg, nem tört el)??

4.:Ha zavar a kérdés,minek olvasod el és legfőképp miért válaszolsz???Hagyd a dolgot inkább az ép eszű emberekre...


Kösz

2011. ápr. 7. 12:01
 6/27 A kérdező kommentje:

Az előző az első válaszadónak szólt...

A többieknek köszönöm.

2011. ápr. 7. 12:02
 7/27 anonim ***** válasza:
nem lehet megjavítani, úgyhogy barátkozz meg a digitális lázmérővel
2011. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%
Az írásból úgy látom hogy ön hölgy. Mit gondol ha egy higanyos dolog eltörik azzal mit tehet egy ember. Csak kuka. Ne m javítható.
2011. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Elromlott, de légyszíves ne dobd a kukába, mert a higany sok köbméter földet elszennyez. Vidd el a patikába, és add le ott.
2011. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod felmelegíteni, hogy teljesen kitáguljon a higany, betöltse az egész csövet. Ha újra összeáll, akkor talán jó lesz. De ne nagyon reménykedj.
2011. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!