Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Antibiotikumot szedek. Attól...

Antibiotikumot szedek. Attól lehet haspuffadásom?

Figyelt kérdés

A hét elején állapította meg a doktornő, hogy hólyaghurutom van. Kaptam antibiotikumot, és probiotikumot is.

Ma este, és még most is annyira fel van puufadva a hasam:O

DE nem kell pukiznom.Ma reggel is meg délután is voltam nagywc-n . Ez is fura, mert amúgy 2-3 naponta kell csak. Nincs hasmenésem, csak ha megnyomkodom a pocimat akkor fáj.


2011. ápr. 8. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, igyál sok kefírt, joghurtot, vagy a probiotikumok is nagyon hatásosak.
2011. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kisebb-nagyobb mértékben sajnos minden antibiotikum megbolygatja a bél normál flóráját, ez lehet a gond. Lehet, hogy épp különösen érzékeny vagy erre, vannak ilyen emberek. Használd a probiotikumot, rendeződni fognak a panaszaid, amikor túlestél az antibiotikum-kúrán.
2011. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az orvosok a leggyakrabban antibiotikumot írnak fel a hólyaghurut kezelésére. A természetes gyógymódok azonban többnyire hatékonyabbak, mint az antibiotikumok.

Valamennyi gyógynövény közül a medveszőlőlevél bizonyult a leghatékonyabbnak a hólyaghurut kezelésére. Különösen az E. coli baktérium ellen hatásos, emellett vizelethajtó is. Vigyázzunk a medveszőlő adagolására: szárított levélből vagy teából 1-2 teáskanál (1,5-4,0 g) elegendő, mert ennek a 4-5-szöröse kellemetlen mellékhatásokat, általában émelygést okozhat.

A zsurlófüves ülőfürdő is segít. A növényt éjszakára beáztatjuk, másnap az egészet felforraljuk.

2012. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár éve felfáztam, kaptam antibiotikum vényt. Nem váltottam ki. Tanácsra vörösáfonyát "szedtem" kb 1 hétig, nem lett se rosszabb, se jobb. Aztán utananéztem a gyógynövényeknek, a mezei zsurló tea 3-4 nap alatt rendbehozott, nem volt semmi gond.

Most egy antibiotikum kúrától nekem is vannak gondjaim... időnként hasfájás és wc-re rohangálás... (Augmentin Duo szuvasabb fog húzása után műtét nélkül, sose szedtem azelőtt... Volt is lázam, tehát nem volt "alaptalan".)

2020. dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!