Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyton szellentenem kell,...

Folyton szellentenem kell, mit tehetnék hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Folyton azt érzem hogy szellentenem kell főleg éjszakánként. Nagyon zavaró. Sokszor a hasam is fáj miatta. Szedtem Espumisant és Anaflatot de nem használ. Mit tehetnék még ? Kérem valaki segítsen valahogy mert nagyon kínos. Köszönöm!
2011. ápr. 10. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy hozzá kell szoknod, vagy ki kell vizsgáltatni mitől lehet.

Én már megszoktam.Amikor kell visszatartom, vagy félrevonulok, de nem tudok mit tenni, muszáj.

Amúgy az étrendedtől is függhet, pl sok tojást eszel.

2011. ápr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Orvoshoz elég ciki ezzel a témával fordulni..visszatartani meg nem mindig tudom sajnos sokszor már nagyon nehéz. Nem eszek sok tojást, sem babot meg ilyesmiket.

Nem tudom mi okozhatja.

2011. ápr. 10. 00:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokminden okozhatja,pont ezért kell orvoshoz fordulnod. Ne ugy állj neki hogy :Jó napot kívánok dr úr,mindig fing@nom kell...:-) hanem Jó napot kívánok dr úr a panaszom az lenne hogy nagyon sok bennem a gáz,állandóan fel vagyok puffadva. A szellentésröl szinte nem is kell beszélned. Nekem pl ha sok sok zöldséget eszek is fin.ok nagyokat,vagy ha borral fözök akkor is,vagy ha nyers karalábét eszek,vagy csak ha alkoholt iszok.Ha nem tudsz rájönni mitöl van menj orvoshoz,komolyan. Jobbulást.
2011. ápr. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a szekleteddel minden rendben van?
2011. ápr. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam a tej meg a kenyér okozott ilyen problémát. A tejet tljesen elhagytam helyette csak tejtermékeket eszem vaj, sajt, turó stb. A kenyeret viszont lecsökkentettem. Hiányzik is az utóbbi nagyon mert én igen "kenyér" párti voltam. Ám azt nem jelentette h teljesen elmaradt, de alaposan lecsökkent a szellentés "aktivítása".
2011. ápr. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. Sok mindentől lehet, de az biztos, hogy a tej és mindenféle tejtermék nagyon komoly emésztési gondokat okozhat. Két éve ugyanezzel mentem a háziorvoshoz, azóta semmilyen tejet és tejkészítményt nem eszem és megoldódott a gondom. Helyette kókusztejet, rizstejet-tejszínt használok, ha nagyon muszáj. Lehet ok az is, hogy nagyon gyorsan eszel és sok levegőt nyelsz, aminek valahol ki kell jönni vagy fent, vagy lent.
2011. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat először is!

Nem szoktam tejet inni, nem szeretem. Kenyeret sem eszek túl sokat viszont ami illik rám a felsoroltak közül hogy elég gyorsan eszek. Ezen már próbáltam változtatni de nehéz. De akkor még inkább próbálkozok visszavenni a tempóból és lehet felkeresem az orvost is tényleg mert ez így nem állapot.

2011. ápr. 10. 11:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gyorsan eszel és nem rágod meg rendesen az ételt, akkor okozhat ilyen problémákat. Nehezebben emésztesz ilyenkor. Próbálj szép lassan rágni, érezd az ízeket, forgasd a kaját a szádban, amíg pépes nem lesz....én is utálom, mert én is gyorsan eszek és oda kell figyelnem. Engem egyébként mindig a krumpli fúj fel.
2011. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!