Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen előjön a gyomorszájam...

Hirtelen előjön a gyomorszájamból a torkomig, egy szoritó érzés, ami pár másodperc alatt elmúlik, mitől lehet vajon?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen,és ilyenkor meg is ijedek,leizzadok,félek nehogy valami bajom legyen.A pajzsmirigy biztosan nem,mert azt pár hónapja vették ki.

És főleg akkor van,ha sokat gondolok rá.


2011. ápr. 11. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Enyhe pánikrohamnak tűnik
2011. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hátad nem fáj néha?

Nekem hasonló tüneteim voltak évek óta: a gyomorszájam tájékán egy görcs, mintha túl nagy falatot nyeltem volna. Egy korty víz, és néhány lélekzet, aztán élmúlt. Néha fájt a hátam is, mintha megfázott volna, de az is elmúlt egy-két nap alatt.

Azután pont két hete a görcs a gyomorszájam környékén nem akart elmúlni, jött a verejtékezés, hányinger. A társaim mentőt hívtak, és kiderült hogy alsó-fali infarktusom volt, szerencsére pár perc alatt megkatétereztek, és kaptam egy stent-et. Kiderült, hogy a régóta tartó görcsök, és hátfájás a szűkülő coronaria miatt voltak!


A nőknek legtöbbször azt mondják pánik roham, de már bebizonyosodott, hogy a nők is hajlamosak infarktusra! A kórházban is voltak sokan.

2011. ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Komolyan?És csak pár másodpercig tartana?Mit lehet tenni ellene?Amúgy néha szorongok,de mostanában jól érzem magam.

Ja és még azt nem irtam hogy ezt többször is érzem naponta.

2011. ápr. 11. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Még valami: az is kiderült, hogy egy EKG-vel kimutatható lett volna a baj...
2011. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A hátam is sokat fáj,főleg mióta megszültem és emelgetem a babát.Hát ezzel kicsit megijesztettél,de most volt 1 hete ekgm és minden rendben volt.A doki nem is foglalkozott ezzel a tünettel..
2011. ápr. 11. 20:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor az ekg kimutatta volna nem ?megkérdezhetem mennyi idős vagy?Fiatal korban csak nem infarktus.Én 37 vagyok.
2011. ápr. 11. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a sima EKG, hanem az amikor a mellkasodra is tesznek még 5 tappancsot.

Én 42 éves férfi vagyok, de én már 30 éve dolgoztam ezen az infarktuson: 100 Kg felett vagyok, és dohányzom is.

2011. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyműtét után lehetnek ilyen tüneteid, főleg ha a

hangod is megváltozott. A testvérem műtötték pajzsmiriggyel és őt figyelmeztették, ha idegi problémákat

tapasztal az a mütéttől van.

2011. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi,a hangommal nem volt gond.De az idegi problémák akár hónapokkal utána is tarthatnak még?
2011. ápr. 12. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!