Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem ennyire néha hogy...

Miért érzem ennyire néha hogy dobog a szívem?

Figyelt kérdés

mostanába ha odarakom a tollat például a szivemhez,ahol dobog,akkor megfogom a tollat és érzem azon keresztül,vagy akármit rakok oda,mondjuk vékony vagyok,lehet hogy ettől érzem annyira? és rászoktam mostanába h mindig odateszem a kezem h mennyire doobog,a pulzusom olyan 80-90 szokott lenni..ez hogy ennyire érzem lehet azért mert vékony vagyok?

14L


2011. ápr. 15. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szívidegesség lehet.Az még csak fokozza, hogy nagyon odafigyelsz rá.Talán szorongós, stresszelős típus vagy, azokra jellemző ez a tünet.Nem a soványság az oka.A 80-90-es pulzus még normális.Esetleg még edzetlenség, kimerültség is okozhat szívdobogás érzést.Nagyon sokan panaszkodnak ilyen problémára, de nem kell miatta különösebben aggódni.
2011. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen stresszelős vagyok,tavaly nyáron..azt éreztem hogy nehezen veszek levegőt,és folyamatosan arra figyeltem,és aztán elmúlott,de ha elfelejtettem akkor nem éreztem,ha ráfigyeltem akkor igen,most meg ez van,hogy folyton ezt figyelem hogy mennyire érzem,mennyire gyors..én a betegségeknél mindig stresszelek,lehet ez a baj!! mit cisnáljak hogy ne figyeljek rá?

köszi:)14L

2011. ápr. 15. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolj gyakran arra, hogy teljesen egészséges vagy, semmi baja a szívednek, hiszen nyilván ez így is van.Még fiatal vagy, ne félj, nem fenyeget szívroham.Fogadd el ezt tényként .És a szíved helyett külső dolgokra koncentrálj, szándékosan tereld el a figyelmed a saját szervezetedről.

Nem kell a szivedet lesni, az pontosan tudja, hogyan kell működnie.Amíg el nem kezded figyelni.

2011. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!