Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vérnyomásom normális vagy...

A vérnyomásom normális vagy nagyon alacsony? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Ma mérték meg a vérnyomásom:


Felső szisztolés: 92mmHg

Alsó diasztolés: 59 mmHg

Pulzus/perc: 74



Ezek az értékek megfelelőek vagy kórosan alacsonyak?

Ha nem jók, akkor mit lehet tenni?


2011. ápr. 19. 14:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg gyakran vagyok fáradt, levert, szédülős stb. Adtak már pajzsmirigy gyógyszert is, hátha emiatt vagyok fáradt, de nem javult tőle a helyzet. Emiatt gondolok arra, hogy kórosan alacsony lehet a vérnyomásom.
2011. ápr. 19. 14:56
 2/5 anonim ***** válasza:

A normál értékek:


Szisztolés vérnyomás: 120 Hgmm

Diasztolés vérnyomás: 80 Hgmm

pulzus: 70/perc


Szóval tényleg alacsony a vérnyomásod. A pulzus az jó. Tessék sok folyadékot inni, napi minimum 2 litert.

2011. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg alacsony, de szerintem még nem a kórosan alacsony kategóriába tartozik. Azt nem írtad hogy hány éves vagy és hogy férfi vagy nő. Mennyit szoktál naponta mozogni?

Ha keveset akkor próbálj meg egy picivel többet sportolni az megemeli a vérnyomást, ha ülö munkát végzel akkor néha állj fel és sétálj vagy tornázz egy picit ha megteheted.

ÉS szerintem keress fel egy orvost a biztonság kedvéért

2011. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
19f vagyok. Napi rendszerességgel mozgok egy olyan negyed-fél órát. Már egészen kiskorom óta mindig is megvolt ez a probléma. Volt, hogy 80 is volt a szisztolés például. Elegendő folyadékot is iszok. A kézfejem általában mindig jéghideg stb. ...
2011. ápr. 19. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor viszont keresd fel a házi orvosod, és beszéld meg vele hogy adjon kardiológiára beutalót
2011. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!