Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális a rendszeres alacsony...

Normális a rendszeres alacsony testhőmérséklet? (34.5-35.5) Ha nem, mi lehet az oka és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mindig így volt, tehát élek. :))

Gyerekkoromban voltam persze néha lázas, azóta is előfordult néhányszor, de 15-20 éve biztos, hogy ez az állandó hőmérsékletem.

Digitális hőmérővel, fülhőmérővel, régi típusúval... szinte mindegy, mivel mérve. Biztos, hogy nem rosszul lett mérve, mert annyiszor nem lehet rosszul mérni. (Kórházban, szülés utáni napokban orvosok is mérték, akkor is a szokásos volt, ilyenkor elintézik azzal, hogy láz biztos nincs.) Fülhőmérővel pl. férjem is mérte nekem, neki és a gyereknek is, és csak nekem mindig a szokásos jön ki, ő is csodálkozik, hogy ez meg hogyan lehetséges?

Közben körülöttem mindenkinek ugyanazzal a lázmérővel mérve normális a hőmérséklete...


2010. ápr. 19. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg meglepő.De ha élsz és egészséges Vagy,akkor biztos nem rendellenes.Ha jól emlékszem a máj is szerepet játszik a hő beállításában.Az rendben van?
2010. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

és a háziorvosodnak ezt már mondtad?

amúgy lehet, hogy normális dolog. én meg azt olvastam, hogy a pajzsmirigy is okozhat ilyeneket, ha nem jól működik, de nem értek hozzá.

2010. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

na kicsit utánaolvastam, a köv. lehetnek az okok többek között:

hormonális okok

anyagcsere rendellenesség

pajzsmirigy alulműködés (de ennek több más tünete is lenne pl. hízás,túlsúly, fáradékonyság stb.)

ha nagyon zavar, és szeretnél utánajárni, említsd meg a háziorvosodnak az alacsony hődet, és elvégzik a szükséges vizsgálatokat.

2010. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem, egyáltalán nem okoz problémát! Csak időnként felmerül bennem, hogy ez normális-e, nem kell.e valamit kezdenem ezzel...

Májamban (véletlenül derült ki) pár éve volt egy kicsi ciszta.

Pajzsmirigy alulműködés van a családban, neki állítólag vérvizsgálatkor derült ki, de nekem még nem mondtak ilyent vérvizsgálatkor. (Utoljára fél éve voltam egy "általános" vérvizsgálaton, azelőtt kb. 2.5 éve, amikor várandós voltam.)

Túlsúly: mindig kicsit túlsúlyos voltam, most a várandósság, szülés számlájára róhatóan egy számmal nagyobb ruhaméret, kisgyerek mellett még nem volt elég időm "szépségtornára". A fáradékonyság magától értetődő, ha 16 hónapig max.2-3 órát aludtam egyhuzamban, és csak 2 hónapja először tudtam átaludni az éjszakát, azóta persze egyre jobb, de még azért "regenerálódom".

Korábbi és mostani háziorvosom is azt gondolná, szimulálok, furcsán néznének rám. Pl. nemrég voltam nála, hogy meg lehetne-e nézni röntgenképen a gerincemet, mivel 30 éve gerincferdülésem van, és azóta nem készült röntgenkép. Tünetek persze vannak, de mindenkinek, aki kisgyereket emelget (hátfájás...stb), és a legtöbb várandósnak is, mivel a has megnövekedése megváltoztatja a statikát. Erre kérdezte, nem szedtem-e fel pár kilót, amiatt is lehet, meg a várandósság szinte mindenkinél ezt hozza elő, szóval inkább le akart beszélni a röntgenről, csak amikor mondtam, hogy 30 éve van, azaz 5 éves koromtól, akkor változtatott hangnemet, és vonakodva, de CSAK A LUMBÁLIS gerincröntgenre írt fel beutalót. (Némi egészségügyi ismeretem van, és a gerincferdülés minél korábbi, annál többet kell vele foglalkozni, attól fogva befolyásolja az izületek és minden fejlődésben lévő izom, csont állapotát.)

Emiatt nem szívesen mennék hozzá, ha semmi komoly, de ha mégis, akkor meg mégis foglalkozni kellene vele.

2010. ápr. 19. 13:29
 5/13 anonim ***** válasza:

sztem menj el magándokihoz, akivel meg tudod beszélni nyugodtan a problémád. lehet, h ez a testhő normális, és akkor nyugodt lehetsz, ez már megéri a pluszköltséget, a rosszabb lehetőséget meg nem is részletezem.

egyébként foglalkoztál vele azóta? mi lett az eredmény?

2013. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem foglalkoztam. Bar az egeszseg az egyik legfontosabb dolog, valahogy mindig vannak ennel a kerdesnel fontosabb dolgok... Es ha ezzel eddig egyetlen kezelö orvosnak, korhazi szemelyzetnek nincs problemaja, akkor csak rendben kell legyen minden!

Ha tudnam, h mi allhat mögötte, mennyi esellyel, talan elmennek maganorvoshoz. (De jelenleg meg egy "egyszerü" megfazassal sem megyek orvoshoz, ami az utobbi honapok hazi kezelesenek eredmenyekeppen sajn eddig rendszeresen es eleg sürün ujrajelentkezett, hiszen gyoygszert a szoptatas miatt ugysem nagyon javasolt, masreszt sok mas teendö van kisgyerekek mellett, karacsony..stb.)

2013. dec. 20. 22:25
 7/13 A kérdező kommentje:

A majjal mifele problema okozhat alacsony testhömersekletet? Lehet ilyen majproblema örökletes, mar gyerekkortol jelentkezö?

Ha ez betegseg, akkor hogy letezik, hogy az alacsony höt eltekintve ugy tünik, minden rendben?

2014. jan. 16. 23:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia, pajzsmirigy mukodest nem mutat altalanos verkep meg a terhesseg alatt vegzett sem! Ahhoz kulon TSH ertek meghatarozas kell. Mindenkepp erdemes kivizsgalni, mert ha ez okozza a gondot kesobb mas, zavarobb tubetek is jelentkezhetnek az alacsony testhon kivul. Meg akkor is evtizedeken at csupan ennyi volt. Szoval hazidoki vagy magan es TSH (pajzsmirigy hormona) meres!
2014. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

volt egy ismerősöm, aki hasonló volt, 34 körül volt az átlag testhője, és ha 36.5 volt akkor már rázta a hideg és rosszulvolt

nem tudom miért volt - nem mondta - de nem teljesen egyedi

2015. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Nekem is 34,5 az átlag testhőm.

Lázas tudtommal soha nem voltam a klasszikus értelemben.

Amióta az eszemet tudom nem volt 35,5 felett.

Azt mondják ha születésed óta alacsony a testhőd akkor genetikai oka van(a hőközpontod "hibás").Ilyenkor általában nincs mit tenni,nem betegség okozza.

Egyesek szerint az ilyen emberek tovább is élnek.

Ha viszont korábban normál testhőd volt(36-36,9),és egyik napról a másikra csökkent le tartósan 35 fok alá, az már gond! Akkor orvoshoz kell fordulni.

2015. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!