Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napok óta zúg a bal fülem, de...

Napok óta zúg a bal fülem, de főleg este, ha lefekszem. Van valaki, akinek ilyen próblémája van?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Tinitusnak hívják,ha pár nap alatt nem múlik érdemes orvoshoz menni vele, mert állandósulhat
2011. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Én egy koncert utóhatásának az áldozata vagyok, még 16 éves koromtól. Most 36 leszek, azóta is zúg, főleg a bal, mivel az a felem volt közelebb a hangszórókhoz. Bár igazából nem a fül, hanem az agy zúg. Én este használok egy direkt erre kifejlesztett úgynevezett rózsazajt kiadó kis füldugót, ami elnyomja a zúgást, viszont nem zavarja az elalvást, sőt inkább megkönnyebbülést ad, az ember nem fél a lefekvéstől. Az ára kissé borsos, 90 ezer egy darab. De hidd el, nincs értelme más megoldást keresni, mert a drága hókusz pókok nem vezetnek eredményre. Mint biológusnak elhiheted nekem. Azt azért nézesd meg orvossal, hogy nem nyaki meszesedés van e a háttérben, mert akkor lehet lassítani gyógyszerrel, ilyen a betaserc, de azt csak orvos írhatja fel. A csodás ginkgó pedig semmit nem ér, sajnos. Egy dolog még eszembe jutott. Egy fülmosással is meg lehet próbálkozni, mert beszáradt fülzsír is képes ilyesmire. Remélem valamelyest tudtam segíteni. Jobbulást kívánok.
2011. ápr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fülcsengés / orvosi néven:tinnitus/ során a beteg állandó csengést, vagy zúgást érez egyik, vagy mindkét fülben. A panasz oka az, hogy a külső hallójáratot eltömi a fülzsír, de betegségek kísérőjelensége is lehet. Pl. magas vérnyomásé. Mit ajánl a természetgyógyász? a fülcsengést, a fülkagyló előtt egy ujjnyival, a járomcsont felső részén levő terület befelé nyomásával megszüntethető.

kevesebb tejterméket, és finomított, keményítőben gazdag élelmiszert ne fogyasszál, ne dohányozzál, és kerüld a füstös helyeket. Inhalálás enyhítheti a panaszaidat. Jó lenne, ha fülvédőt viselnél.

2011. ápr. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Köszönöm a válaszokat.Tegnap este görcsölt az epém,ittam rá iberogast cseppeket,azóta nem zúg a fülem.Szerintetek ez véletlen egybeesés?
2011. ápr. 20. 08:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. A rossz vese vérellátás okoz néha fülzúgást, de az is csak ritkán. Szerintem magas vérnyomásod lehetett, nem mérted meg mennyi volt? Természetgyógyászra meg soha ne hallgass. Nyomkodhatsz te bármit, ha egy trauma vagy meszesedés az oka a fülzúgásnak. A kísérletek a ginkgó tekintetében sajnos lesújtóak lettek, pedig abban volt az utolsó remény a gyógyszerek mellett. Étkezni meg étkezz normális keretek között, semmit nem kell elhagynod. Na persze ha allergiás vagy a tejre, ne igyad.
2011. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!