Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valami bajom az almamagtól?

Lehet valami bajom az almamagtól?

Figyelt kérdés
Amikor almát eszek mindig megeszem a magját és a csutkáját is. Egyedül csak a szárát nem. lehet valami bajom a magtól?
2011. ápr. 22. 23:35
 1/7 yuda ***** válasza:

feltételezem napi pár darabot eszel maximum, -abszolut semmi bajod ne lett tőle eddig igaz?

Ezután sem lesz :)

2011. ápr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Butaságot csinálsz! Egyszer az almamag ciánt tartalmaz hülyeség megenni.Bár nem sokat de értelmetlen megenni,a csutkadarab vagy a mag bekerülhet a vakbélbe.A magnak hegyes a vége.
2011. ápr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én meg azt hallottam, hogy jódot tartalmaz, ami kifejezetten egészséges. Nézz utána google-n és írd meg, mire jutottál.
2011. ápr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Már Hófehérkének is a torkán akadt, de gonosz mostoha sem kell a mérgezéshez, csak rengeteg lenyelt almamag. Egy ember egycsészényi almamag elfogyasztása után ciánmérgezésben vesztette életét.


Egyes számítások szerint viszont több ezer almamag elrágcsálása szükséges ahhoz, hogy a nem kívánt hatás bekövetkezzék. Ha az almamagnál a 300 ppm ciánhidrogén tartalmat használjuk fel a letális dózis kiszámítására, akkor kb. 5000 - 7000 db almamag lenne szükséges 50 mg ciánhidrogén előállítására."

2011. ápr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én meg azt hallottam, hogy jódot tartalmaz"


Én meg tudom hogy nem mert ez a szakmám.

2011. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Miért, mi a szakmád? almamagológus? :D


De hogy a témához érdemben is hozzászóljak, szerintem semmi bajod nem lesz tőle ha megeszel 1-2 almát mindenestül. A mag pedig ha szét se rágod, egyszerűen át megy rajtad, és így abból nem is szabadul fel semmilyen cianid származék.

2011. ápr. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!