Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Olyan érzésem van mintha...

Olyan érzésem van mintha görcsölne az epém pedig már 1 éve kivették! Lehet a májam, vagy zsírosat ettem vagy mi ez?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy az epédet vették volna ki, inkább a követ belőle. Az meg újratermelődhet.
2011. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1.) Az embernek nincs olyan szerve, hogy epe... epehólyag van, amit minden epekőműtétnél eltávolítanak a kövekkel együtt.

2.) Az ember epéjét a máj termeli (amire ugye rá van nőve az epehólyag - ebben gyűlik az epe).

3.) Ha nincs epehólyagod, akkor nincs miben gyűjteni az epefolyadékot. Ha nagyobb adagra lenne szükség, márpedig a zsír lebontásához elengedhetetlen, akkor nincs. Na, ezért fáj a májad, mert küzd az emésztéssel.


[link]

2011. ápr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
ha az epevezetéket bent hagyták akkor görcsölhet ugyan úgy
2011. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az epevezetéket soha nem veszik ki. Azon keresztül jut az epe a májból a nyombélbe.
2011. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor megfelelő étrenddel nem lenne ilyen panaszom ? Éjjel nem is tudok azon a felén aludni,mert érzem ,hogy fáj ! De ugye nem a májammal van baj ?
2011. ápr. 29. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy diétázni kellene. Nem is értem, a kórházban nem mondták el?

Ha sokat fáj (én akkor is amikor nem ettél összevissza hülyeségeket) akkor mindenképp kérj a háziorvostól kivizsgálást (ultrahang, vérvétel). Kövek az epevezetékben is tudnak képződni.

Ha annyira nem vészes, akkor próbáld ki a cholagol cseppeket: [link]

Az nem árthat.


Olvass: [link]

2011. ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!