Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fontos-e a reggeli zuhanyozás?...

Karika48 kérdése:

Fontos-e a reggeli zuhanyozás? Sztetek milyen %-os arányban gyakorolják? És wc után a zuhanyzás, vagy ha nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Este mindig zuhanyzom,de nyáron reggel is ,mert éjszaka leizzad az ember. Wc után,ha nem kisdologról van szó,akkor csak mnegmosakszom ott ahol kell,higiénia fontos...
2011. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek: Nem tudnék fürdés nélkül lefeküdni aludni. Tehát az esti fürdés elengedhetetlen. Reggel pedig csak akkor ejtem meg, ha van időm energiám, megizzadok reggelre, olyan helyre vezet az utam (pl. ha orvoshoz megyek, akkor mindíg fürdök előtte). Tehát a reggeli fürdés az nem rendszeres.
2011. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
én este mindenképp fürdök, mert nem tudom elképzelni, hogy piszkosan húzzak pizsamát és feküdjek be az ágyamba. ha indokolt (nyáron szinte mindig az :-)), reggel, sőt napközben is lezuhanyozom. Sajnos nagyon érzékeny, kiszáradásra hajlamos a bőröm, ezért napi kettő zuhanyozás a maximum, amit még elvisel... WC után nem zuhanyozom, csodálkoznának a munkahelyemen. Nedves babatörlőkendőt használok.
2011. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Én is a nedves babatörlőt részesítem előnyben a nagy WC után. Bár az első válaszoló megoldása talán olcsóbb. :)
2011. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
olcsóbb,de csak otthon kivitelezhető :) Munkahelyen persze osztom a véleményeteket...
2011. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mindig este zuhanyzok, reggel nem érzem sose hogy szükségem lenne rá, na meg időm sincs, mert mindig rohanok. Wc után sem láttam még senkit zuhanyozni, én sem szoktam.
2011. máj. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Wc után zuhanyzás? Ilyet még nem is hallottam!

Szerintem az elég nagy luxus lenne, meg hát aki nem ül naphosszat otthon az nem is tudja megvalósitani hogy rögtön utána lezuhanyozzon.

Reggel soha nem zuhanyzom, én esténként szoktam vagy amikor éjszakás vagyok (este 6-reggel 6) akkor délután indulás előtt tusolok. Kádfürdő meg abszolút nem játszik, talán 15 évvel ezelőtt volt benne részem. Szerintem a zuhanyozás gyorsabb is meg gazdaságosabb is. Az az igazság sokszor még tiszálkodni sincs időm!

2011. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
...de a bidéről talán hallottál már...!?
2011. máj. 10. 13:21
 9/16 anonim válasza:
92%

Jézusom! Én simán lefekszem fürdés nélkül, sőt volt hogy 2-3 nap egymás után nem zuhanyoztam! Az sem viselt meg egyáltalán.. Na jó nem kukoricát kapáltam a földön, de akkor is..

Én sosem értettem miért kell naponta többször fürdeni, meg hogy nem tud lefeküdni fürdés nélkül ez nekem nagyon furcsa és szerintem nem is normális dolog!

Másrészről pedig iszonyatos pazarlás. Meddig lesz elég víz ehhez szerintetek?

Afrikában meg a világ egyes részein meg szomjanhalnak az emberek..

Nincs elég víz és a szakértők szerint Magyarországon sincs már messze az az idő( az iszonyatos víz felhasználás miatt) amikor majd inni sem lesz elég, nemhogy fürdeni, naponta többször...

Nem féltek ettől? Havonta sem lehet majd tisztálkodni, nemhogy naponta!

2011. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hallottam a bidéről, azt hogy luxus a gazdagok kiváltsága. Nem igényesség kérdése, hogy van-e valakinek bidéje, hanem elsősorban a pénzé. Egyébként ha beleállok a zuhanyzóba feltűröm a pólómat, nem ugyanott vagyok? Teljesen felesleges külön bidé, azt is csak itthon lehet használni. Nekem általában bőven elég a wc papir. Azzal is igyekszem spórolni, sokszor a kezem bánja dehát szűkös időket élünk :) Max ha elkap a hasmenés és nem sikerül szárazra törölnöm magam akkor zuhanyzom le alul.
2011. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!