Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van az, hogy szex után...

Mitől van az, hogy szex után teljesen kidőlök? De úgy értem, kb 2 napig használhatatlan vagyok teljesen?

Figyelt kérdés

Szóval nem csak szexuálisan kis elgyengülésről van szó, hanem szó szerint olyan szinten okoz fizikai gyengeséget, hogy az ágyból való felkelés is nagy teljesítmény, és így tehát fizikai értelemben teljesen nulla vagyok, de szellemiekben se vagyok túl használható.


Most már azért durva nagyon, mert mondjuk van egy sex valakivel, és annak utána lesz egy 2 napos böjtje, szó szerint programokat kell lemondanom miatta, teljesen rosszul vagyok. Szóval abszolút beleszól az életembe, nagyon elkeserítő, ezt nekem eleve bele kell kalkulálnom, hogy utána 2 napig akkor ne legyen semmi, mert pl vizsgát is kellett már halasztanom emiatt.


Milyen biológiai folyamat okozza ezt?


2011. máj. 9. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy? Ha sportolsz, utána is jelentkezik hasonló probléma?
2011. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

fiú vagyok, és igen, sportolás után is ez van :( amúgy semmi gondom egy edzésen pl (még amikor edzettem), csak éppen utána 2 napra kifekszem, ezért aztán sok értelmét nem is láttam


van tipped ? mert én lassan már bekattanok ettől

(tegnapi legnagyobb ténykedésem az volt, hogy este felkeltem fogat mosni, ennyire voltam képes, és azt se könnyen, csak mert volt sex .... most ne bolonduljak meg?)

2011. máj. 9. 12:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennyiből nehéz lenne megbízhatóan bármit mondani és nem akarok hamisan diagnosztizálni, de nekem első blikkre erős hiánytünetnek tűnik az, amit leírsz. Mennyi idős vagy?

Én mindenképpen erős és hatékony vitaminokat szednék a helyedben. De nem patikai gyengusokat, hanem vagy Scitec vagy TWINLAB plusz mellé sok-sok antioxidánst, C-vitamin a legjobb, de azt is akár tíz-húszezer miligrammos mennyiségben. Illetve tudni kellene, hogy hogy an táplálkozol és mennyire károsítod magad (pia, cigi, drog?)

Ha nincsenek káros szenvedélyeid, akkor javasolnám a paleo étrendet (keress rá), ez elvileg optimalizálja a tápanyagokat és ha vitamint is szedsz, akkor megerősödhetsz.

De ez nem helyettesíti az orvosi diagnózist.

2011. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen irány az orvos! Ezt nem lehet otthoni csodaszerekkel kezelgetni. Ha ilyen fiatalon két napra ennyire kidőlsz egy edzéstől vagy szextől, annak betegség lehet a hátterében, és utána kell járni.
2011. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ja hát orvosba én már belefáradtam, kardiológus kb úgy áll hozzá, hogy ugyan már ilyen fiatalon mégis mi lehetne, és ugyan csinált pár dolgot (Holter, UH), de lényegében tehát lezárva nulla diagnosissal


ez milyen szakorvoshoz tartozik sokkal inkább?

2011. máj. 9. 13:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Leginkább talán egy olyan belgyógyász, aki nem gabalyodott bele egy szűk területbe, hanem megőrizte a generalista szemléletét.

Nem akarok rosszat mondani - nem értek hozzá ilyen mélységben - de nekem valamilyen izombetegség ugrik be. Vannak esetek, amikor az izmok glikongéntartalékai abnormális módon raktározódnak és/vagy használódnak fel. Nem szoktak rá gondolni, mert nagyon-nagyon ritka, és a hétköznapokban banálisabb okok jönnek elő (pl. vérszegénység). Viszont gyanús az, hogy edzés/szex alatt semmi gond, és utána hirtelen dőlsz ki ennyire durván. Talán az izmok nem képesek regenerálni a tartalékaikat. Ennek valóban vannak olyan formái, amik csak a vézizmokat érintik, azaz a szívnek tényleg semmi baja. Tényleg csak egy tipp, mert nem vagyok szakember a témában, de az biztos hogy nem normális, amit tapasztalsz, és nem lehet csak a "stressz" meg "lelki okok" számlájára írni.

2011. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

na igen, mindig vannak, akik szeretik a lelki okokat erőltetni, de valóban nem lehet ezt arra fogni, és tudod annál rejtélyesebb, hogy mondjuk az esetek 90%-ában ez elő jön, de marad egy 10% mondjuk, amikor meg probléma nélkül megy minden, és nem leszek utána rosszul


na de megcseszi, nem élet ez így, meg az is olyan furcsa, hogy magán az edzésen akár egészen jól is teljesítek, ellenben másnap meg nem tudok felkelni, aztán persze csak lusta disznó vagyok max


nehéz helyzet, és egy ilyen speckó dologra aztán orvost találni kifejezetten művészet ...


már volt olyan belgyógyász amúgy, aki "jószándékúan" kijelentette, hogy nincs semmi gond, de nagyon erősen javasolná a pszichiátriát, mert nyilván ez csak pszichés baromság lehet nálam, ha egyszer ő nem talál semmi okot, meg eleve olyan vadnak, abszurdnak tűnik ez, ahogy elmondom ... na persze ott is hagytam az összes jóindulatával, csak hát attól én még vacakul vagyok, csak nagyon durva, hogy az embernek van valami nem túl gyakori baja, és kapásból a legkönnyebb persze dilisnek elkönyvelni, ha számára nem illik erre semmi belgyógyászati kép, kiakasztó na

2011. máj. 9. 14:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Hmm. Megértelek, ez így tényleg nem élet. Tudod mi jutott eszembe? Debrecenben a Ritka Betegségek Tanszéke. Egyik kollégámnak is volt egy nagyon abszurdnak tűnő problémája (más jellegű), futott orvostól orvosig, és nem tudták meggyógyítani. Utána jutott el erre a tanszékre, és rájöttek mi a baja, azóta szépen meg is gyógyult. Esetleg érdemes lenne ott próbálkoznod, biztos hogy nem hajtanának el.
2011. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi, hát nem rossz ötlet, nem tudtam róla


messze van nekem, de nem érdekel abszolút, csak valaki tudjon már valamit kezdeni ezzel, na persze újabb jó

kérdés, hogy az esetleges diagnosztizáláson túl, létezik-e erre megoldás is


amilyen szerencsém van persze, ha netán kivizsgálnának, az ott töltött időszak lesz a 10% nálam ... na de igyekszem nem pesszimista lenni, bár már nehéz


(amúgy írtam neked azóta egy üzenetet, de oké, köszi, ez is nagyon jó infó)

2011. máj. 9. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!