Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy valami súlyos...

Lehet, hogy valami súlyos bélbetegségem van kialakulóban, vagy csak pszichés az egész?

Figyelt kérdés

Ha el kell mennem itthonról, akkor szinte mindig székelési ingerem van függetlenül attól, hogy mikor voltam utoljára, és ezt kíséri az is, hogy rettenetesen morognak a beleim, és időnként olyan hascsikarást érzek, amit akkor szokott érezni az ember, amikor hasmenése van. Ez esetben vagy beveszek egy hasfogót, mert annyira beparázom, vagy túlélem valahogy hazáig. Amikor hazaérek, rendszerint elmúlnak a panaszok.

A székelési ingerhez gyakran társul nekem hányinger is. Nem hánytam már több mint 10 éve, viszont minden héten többször van hányingerem. A hányástól rettegek, szóval ha kicsit is úgy érzem, hogy hányingerem van, akkor elkezd szorulni a torkom, izzadni a tenyerem, és remegni a lábam, magyarul elkezdek szorongani, ami miatt még inkább rám tör a hascsikarás és a székelési inger. Szóval a hányinger és a csikarás egymást gerjesztő folyamatok.


A hasam néha szokott fájni a vastagbelem leszálló ágánál, és olyankor egész végig gyűrögetem a bőröm ott, mert úgy érzem, hogy az segít. Ha nagyon erősen megnyomom a hasam, akkor szinte mindig érzékeny, amitől nagyon megijedek, és akkor már egész nap arra gondolok, hogy vakbélgyulladásom lesz tutira. Szinte minden nap hasi diszkomfortot érzek.

Ha nyugodt napjaim vannak, és itthon vagyok, akkor normálisan kakilok, szóval minden nap 1x-2x. Ha kicsit is bezavar valami program, akkor haza van vágva a rendszer több napra. Ha kávét iszom, akkor aznap tutira menni fog a hasam, és az elkövetkező napokban is "érzem még a hasam".


Amúgy sosem volt olyan hasgörcsöm, vagy hasmenésem, hogy orvost kelljen hívni, mindig minden panasz viszonylag gyenge, sosem volt annyira durva tünetem, ami valami súlyosra utalt volna (pl.:vér, nyák, hányás, súlyos görcs...stb.)

Lehet, hogy elfajul, mert valami súlyos van kialakulóban, vagy inkább pszichés az egész, és az agyammal kéne megállítanom?


2011. máj. 9. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

helló

szerintem pszichés eredetű, bár ez nem jelenti azt, hogy magától el fog múlni. először is látogasd meg a háziorvosodat, ő majd megnyomkod, elküld laborba, esetleg röntgenre/ultrahangra, amelyiket jónak látja, de te is kérheted, hogy küldjön, biztos ami biztos. ha nem lesz szervi elváltozás, és a labor eredménye is jó lesz, akkor valószínűleg pszichés. nekem ehhez hasonló volt egy fél évig, pár hónapja múlt el, a betegség neve IBS. elég kellemetlen, neked nem tudom mi a problémád pontosan, de én pszichés okokra tippelek, ezeket meg csak te tudod megoldani magadtól. gondolatok letisztítása, életmód változtatás, stressz mentesség.. nyugi.

21/F

2011. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!


Azt kell, hogy mondjam, hogy nekem pont ugyanezek a tüneteim vannak 1 éve!


velem is az van, hogyha elmegyek otthonról, akkor kapásból elkezdek gondolkodni, hogy hol találok wc-t, ha baj lesz (úgy értem hasmenés...), mert ahogy kilépek az ajtón már olyan érzésem van az utca túloldalán, hogy mindjárt hasmenésem lesz.


- én is ilyyenkor hasfogót szoktam bevenni, nekem is megvan a hascsikarás, bélmorgás,+ puffadás.

-hányingerem nem szokott lenni, de viszont nálam is megvan az, hogy amikor hazaérek akkor lenyugszik a hasam és teljesen jól érzem magam.



Nekem ma állapították meg, hogy laktózérzékenységem van.


Szerintem érdemes lenne elmenned gasztroenterológiára és pár vizsgálatot megcsinálni (vérvétel, széklet, vizelet, hasi ultrahang, laktóz h2 kilégzéses teszt és hasonlók)


nekem már 1 éve próbálták kideríteni, hogy mi bajom van..

én is megcsináltam ezeket a teszteket többször is + egy gyomortükrözést és mivel minden negatív volt rávágták, hogy ez bizony irritábilis bélszindróma... és hogy a sok stressz okozza... (erre ma meg végre kiderült, hogy laktózintolerancia)


amúgy azt viszont aláírom, hogy a stressz is közrejátszhat...

mert nálam rendszerint stresszes állapotban erősödnek a tünetek...

szóval nálam pszichés dolog is részben...


amúgy arra a dologra, hogy otthon már jól érzem magam csak annyit tudok mondani, hogy az otthoni légkörben már megnyugszok és tudom, hogy ott már nem érhet meglepetés, a wc is ott van mellettem és hülyének se néznek ha 10 percenként wcre szaladgálok.

lehet, hogy nálad is valami hasonló van...

gondold végig ezeket.


még 2 dolog !


1)a kávé az azért is okozhat nálad hasmenést, mert eleve felgyórsítja az anyagcserét !

2)ne vesd el egyből a laktózintolerancia lehetőségét!!

én is azt hittem, hogy áhhh 21 évig nem volt bajom a tejjel akkor miért most kezdődne el?

Aztán rájöttem, hogy esetleg ez lehet a baj, ezért elhagytam az étrendemből a tejet, kefirt, joghurtot, sajtot, túrót stb., de még mindig nem volt javulás...

Rá is jöttem miért ... mert gyakorlatilag a tejes dolgok még mindig a napjaim része volt, mivel kb mindent tejjel, tejporral, tejcukorral készítenek, mint pl: kenyér, virsli, csoki, 3az1-ben kávé stbstb. olyan dolgok is, amiről az ember sose gondolta volna...


4 hete hagytam abba az olyan termékek fogyasztását, amelyeknek valaha is volt valami közük a tejhez...


Eredmény: az elején 3-4 napig még rosszul voltam, de azóta viszont SEMMI BAJOM! azóta nem is volt hasmenésem (ha a mai laktóz vizsgálat mellékhatásait nem vesszük figyelembe)és otthonról is úgy megyek el, hogy tudom, nem lesz semmi gáz.



Huhh, ez hosszúra sikeredett!

Már nincs időm visszaolvasni, szóval az esetleges hibákért bocsi!


És ha van még kérdésed, akkor nyugodtan írj! akár privátban is!


üdv!

2011. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!