Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Migrénes fejfájásnál, vagy...

Migrénes fejfájásnál, vagy hosszabb ideig tartó fejfájásnál milyen gyógyteákat érdemes inni? Vagy mik azok a gyógykészítmények, amiktől elmúlik a fejfájás?

Figyelt kérdés
adjatok pár tippet pls...
2009. márc. 13. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:

szia, másfél évig voltam migrénes. nekem sajnos nagyon rossz volt, én hánytam is tőle.

megoldás roham esetén: sötét szoba, vizes ruha a homlokra, és lehetőleg csend. ha már elkezdődött a migrénes fejfájás, akkor gyógyszer általában nem használ.

mielőbb menj el orvoshoz (neurológushoz, de lehet házidokitól kell beutaló), és kapsz gyógyszert. én két évig szedtem, és a migrén kialakulását blokkolta, tehát nem fájd.csill. az elejeén még néha volt rohamon, de utána szépen csökkent. két év után lassan elhagytam a gyógyszert, és már 1 éve tünetmentes vagyok.

2009. márc. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tök mindegy milyet iszol, egy a lényeg higgyél benne, hogy használ.

Ha nem, ennek ellenére sem, akkor a teához egy tabl. Algopyrin.

Ha erre sem múlik még egy tabl., ....max 4 tabl/nap.

2009. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
fű. Attól tuti elmúlik. Amerikában gyógyászati célra bizonyos esetekben engedélyezik is. (Tudom, nem ott vagyunk) Tapasztalat, hogy attól elmúlik. Nekem is volt, méghozzá nagyon durva. És elmúlt egy életre.
2009. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Migrén esetében sima fejfájás csillapító nem hat, ezt én is tapasztaltam. meg úgy általában semmi. ki kell szenvedni a roham végét egy csendes szobában, fekve. hányás után enyhül a fájdalom.

ha gyakran van migréned, érdemes elmenni egy fejfájás klinikára, ahol felírják a kifejezetten migrénre való gyógyszert. de ezt akkor kell bevenni, amikor érzed, hogy hamarosan jön a roham (tapasztalt migrénes már egy nappal előtte érzi) kifejtett fejfájásra ez sem hat igazán.

2009. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
fogamzásgátlót is szedek...ha fáj, amellett is vehetek be algopyrint? nem fogja csökkenteni a hatását? voltam ideggyógyászhoz,mert elküldött a nődoki, de ő azt mondta,hogy szedjek b meg c vitamint...ugyanis egy hete egész nap fáj már...
2009. márc. 13. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Mióta szeded a fogamzásgátlót? mert elképzelhető, hogy az okozza a fejfájásodat. rajta is van a betegtájékoztatón, hogy fejfájás mint mellékhatás. mióta szedem a fog.gátlót kb egy éve, már többször volt olyan migrénes rohamom, hogy nem bírtam elvégezni a napi teendőimet. mielőtt elkezdtem volna szedni, csak egyetlen egyszer volt, de az lezajlott pár óra alatt, mint ahogy amúgy kéne. (egyébként én most fogom épp emiatt elhagyni a szedését)
2009. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!