Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hétvégente 1 liter bor károsít...

Hétvégente 1 liter bor károsíthat?

Figyelt kérdés
A párommal hétvégenként meg szoktunk inni elöször 1 üveg vörösbort, majd mindig tovább gyarapszik 2-3 üvegre.Szerintetek ez okoz következményeket a szervezetben?Vagy mi az a mennyiség ami károsíhat?
2008. febr. 19. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha minden hétvégén 2-3 üveggel megisztok az már alkoholizmus.

Az alkoholizmus rendszeres alkohol fogyasztás, ha ti rendszeresen 2-3 üveggel megisztok egy héten az már az.

2008. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Naponta 1-2dl bor egészséges,de csak a jó minőségű.

1liter már károsítja a májat,a gyomrot,az agysejteket...

Ahogyan az előttem szóló is írta,ez már alkoholizmus. Igyatok meg egy üveggel hétvégeken,na de ne fejenként. Ebből nem lehet nagy baj.

Egészségetekre!:)

2008. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
89%
Dehogy alkoholizmus! Hétvégénként anyukámmal mi is megiszunk annyit, főzünk és közben borozunk, nem rugunk be, csak megfőzzük a családnak a az ebédet meg a vacsorát, beszélgetünk és megiszunk 1-2 üveg bort. Nincs ebben semmi rossz.
2008. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondják, az alkohol kis mértékben gyógyszer nagy mértékben orvosság. :) Szerintem nem feltétlenül baj az, ha a pároddal hétvégente boroztok, de a mennyiségre ügyeljetek, és a bor minőségére is. Kizárólag minőségi borokat fogyasszatok, és szerintem az az 1-2 üveg bőven elég, ne gyarapodjon. És akkor úgy gondolom, hogy semmi baj se lehet belőle hosszútávon.
2008. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholizmusnak több foka van, ez beillik egy gyengének. Hiszen rendszeresen isztok, ami nem lenne baj, de mennyit. Mi is szoktunk néha 1 üveggel meginni, de nem fejenként hanem ketten. Csak mértékkel és minőséget.
2008. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor alkoholizmus, ha nem tudzok kihagyni egyetlen hétvégét sem. Ha van hogy valami ok miatt simán, minden probléma nélkül ki tudtok hagyni 1-2 hétvégét borozás nélkül, az még nem alkoholizmus.


Amúgy ha jó minőségű az a bor, akkor nem lehet baj belőle.

2008. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze ki tudunk hagyni akár egy hónapot is, de néha a szürke hétköznapokat jó felizzítani.A minöséggel sincs gond.Az alkoholizmus fogalma az kicsit más véleményem szerin, én láttam már egy párat és nem tudom magamhoz hasonlítani, mi nem vagyunk függök. Köszönöm!
2008. febr. 20. 09:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki napi egy sört iszik már az is alkoholizmus .Az alkoholizmusnak négy lépcsője van.De a probléma a rendszerességgel van.A bor a májat károsítja,a sör szivet és az érrendszert a tömény az agyat.Nőknél napi 1 dl férfiaknál napi 2 dl vörösbor étkezés után nem okoz gondot,söt még egészséges is a flavonoidok miatt.Feldobni a szürke hétköznapot meg inkább menjetek el infraszaunába vagy csak egy jót sétálni a szabadba.Gondolom 3 üveg bortól már már becsíptek rendesen mi abban a jó?
2008. febr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
így szép lassan rá tudtok szokni ... (hétköznapokat is megizzítani) Aztán már nem lesz 1 hónap kihagyás, sőt 1 nap sem. 2-3 liter-jesszum ... kidőlnék
2008. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!